Українці зібрали 3,7 млн грн на реанімобілі, купуючи вітамін D₃. Фото: sayyes.com.ua
Протягом повномасштабної війни в Україні мільйони українців згуртувалися, аби підтримати один одного й наблизити перемогу. Тільки в перший тиждень після вторгнення росії, що відбулося 24 лютого 2022 року, українці зібрали 6 млрд грн на рахунок НБУ для допомоги армії. У березні громадяни задонатили 8,1 млрд грн, а у вересні Нацбанк передав на потреби ЗСУ 19,6 млрд грн.
Збір коштів від Монобанку та UNITED24 на систему протидії дронам «Ловець Шахідів» за дві доби зібрав 150 млн грн, ініціатива Сергія Притули та Сергія Стерненка — 206 млн грн за 7 годин зборів.
Окрім того, є й менш відомі ініціативи та точкові збори — українці постійно обʼєднуються й допомагають окремим підрозділам, військовим, людям, що постраждали від бойових дій, створюють притулки для тварин, які залишилися без дому через війну тощо.
Проєкт «Олідетрим» D3: як бізнес включився у волонтерство
Бізнес також включився у волонтерські процеси, намагаючись у рамках власних акцій і проєктів створювати можливості для допомоги Україні у війні.
На сьогодні соціальні ініціативи бізнесу не просто демонструють відповідальність, а набувають значення «корпоративного тилу»: у перші місяці бізнес перерераховував податки наперед і надавав пряму допомогу.
Але пізніше зʼявився запит на креативні рішення, що дають змогу й надалі системно допомагати армії та державі.
Один із таких цікавих проєктів створив бренд «Олідетрим». У середині серпня бренд вітаміну D3 «Олідетрим 2000» оголосив про запуск всеукраїнського проєкту «Підтримай себе — підтримай Україну». Метою став збір коштів на придбання п’яти реанімобілів.
50% із продажів кожної упаковки препарату «Олідетрим 2000» відраховувались на рахунок спеціального фонду для закупівлі у Європі реанімобілів. Отже, купуючи вітаміни, українці могли донатити на закупівлю реанімобілів.
«Олідетрим» передав п'ять реанімобілів у лікарню Миколаєва. Фото надане партнером
Мету було досягнуто раніше запланованого: «Олідетрим» передав п'ять реанімобілів у лікарню швидкої медичної допомоги Миколаєва.
Чому обрали саме «Олідетрим»: користь D3 для українців
Бренд «Олідетрим» було обрано для такого проєкту, бо вітамін D3 є надзвичайно важливим для організму людини, особливо перед початком осінньо-зимового періоду.
Дефіцит вітаміну D3 може призводити до таких наслідків, як-от:
- знижений імунітет;
- брак сил;
- поганий сон;
- поганий настрій;
- послаблення м’язів;
- нервові розлади;
- проблеми зі шкірою;
- випадання волосся.
Усе це погіршується під час активної фази війни, адже українці навіть влітку мало часу перебували на сонці, живучи в постійномі стресі. Тому заклик піклуватися про власне здоровʼя та трохи підвищити імунітет був дуже актуальним.
Як спрацювала ініціатива «Підтримай себе — підтримай Україну»
Ініціатива справді виявилася актуальною: потрібну суму на реанімобілі з купівель українцями вітаміну D3 «Олідетрим 2000» було зібрано достроково. Загалом українці купили 27 872 упаковок препарату, зібравши 3,7 млн грн.
Реанімобілі для Миколаєва були придбані в Європі. Фото надане партнером
Реанімобілі було придбано у Європі, хоча сам етап закупівлі має багато прихованих і не очевидних складностей: зараз знайти реанімобілі за кордоном «сьогодні на завтра» неможливо.
Важливо звертати увагу на оснащення медичним обладнанням, обов'язково проводити незалежну експертну оцінку та прискіпливий техогляд.
Лікарні у Миколаєві передали реанімобілі з дефібриляторами, апаратами штучної вентиляції легень і моніторами пацієнта. Фото надане партнером
«Міській лікарні №5» у Миколаєві передали реанімобілі з усім необхідним: дефібриляторами, апаратами штучної вентиляції легень, моніторами пацієнта. Крім того, вони мають комплект зимової гуми.
Чому реанімобілі такі актуальні для Миколаєва
Лікарня мала нагальну потребу у реанімобілях. Фото надане партнером
Медичний автомобільний парк не оновлювався багато років, тому лікарня мала нагальну потребу в таких реанімобілях, розповіла директорка «Міської лікарні №5» Олена Терентьєва:
«З огляду на специфіку закладу та виклики сьогодення зараз частіше є необхідність перевезення хворих, які перебувають у важкому та вкрай важкому стані. Будь-яке оперативне перевезення пацієнта рятує життя, оскільки здійснюється для транспортування пацієнта до того місця, де він зможе отримати спеціалізовану допомогу».
Результат акції довів, що завдяки небайдужості та активній залученості можна зробити гідну справу, підтримавши Україну.