Онлайн-гемблінг не має використовувати РРО у своїй діяльності

Автор

Колаж The Page

Фіскальні перевірки бізнесу активізувалися після 100 днів вторгнення

Минуло вже три місяці від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Успіхи наших Збройних сил і загонів територіальної оборони дали змогу повністю витіснити агресора з кількох областей і відновити контроль над дільницями державного кордону в Чернігівській, Сумській і Харківській областях.

До цих перемог більшість вітчизняних чиновників, які в мирний час займалися перевірками діяльності бізнесу, «робили вигляд», що його взагалі немає в природі. А зараз окремі представники цієї «братії», сидячи в глибокому тилу, активізувалися й почали намагатися активно впливати на бізнес, заважаючи йому працювати та допомагати державі в боротьбі з ворогом.


Зокрема, окремі представники фіскальних органів почали вимагати від легальних організаторів онлайн-гемблінгу обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО).

І роблять вони це, між іншим, попри численні офіційні роз'яснення Державної податкової служби про те, що в разі коли послуги надаються винятково в електронній формі без фізичного контакту з покупцем, а місце проведення розрахунків визначити неможливо, застосування РРО не є обов'язковим.

Крім того, вимоги чиновників прямо суперечать положенням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зокрема, згідно з нормами, викладеними у п.14 статті 9 цього закону, передбачається, що РРО не застосовується під час здійснення розрахунків за послуги в разі проведення таких розрахунків винятково за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. Але це, на жаль, не зупиняє фіскалів від висунення неправомірних вимог до бізнесу.

Ситуація загострилася настільки, що змусила голову Всеукраїнської ради гемблінгу (UGC) втрутитися й дати офіційне експертне роз'яснення для всіх організаторів легального онлайн-гемблінгу щодо використання у своїй роботі РРО/ПРОО. У своїй заяві Антон Кучухіддзе нагадав про те, що:

  • РРО/ПРОО не є обов'язковим (!) у разі оплати інтернет-послуг без фізичного контакту продавця та покупця;
  • онлайн-ігри належать до інтернет-послуг, і жодних фізичних контактів між продавцем і покупцем немає;
  • оплата за такі інтернет-послуги може здійснюватися за допомогою ЕПЗ (електронних платіжних засобів, зокрема, платіжної картки або за допомогою інших сервісів для переказу коштів).

Глава UGC наголосив, що Нацбанк України у своєму листі № 57-0010/2314 від 13.01.2021 р. зазначив, що до «сервісів переказу коштів», на думку НБУ, можна віднести, зокрема, сервіси небанківських фінансових установ, які мають ліцензію НБУ на переказ коштів без відкриття рахунків, що надають споживачам можливість здійснити оплату товарів (послуг), зокрема дистанційно.

А майже всі організатори азартних ігор, які є членами UGC і які проводять діяльність тільки в мережі інтернет, здійснюють розрахунки з гравцями винятково за допомогою сервісів таких небанківських фінансових установ, а отже, не зобов'язані використовувати РРО.

Саме з такою рекомендацією Антон Кучухідзе звернувся до всіх членів UGC: не використовувати РРО, а також закликав ліцензованих організаторів азартних ігор, які не є членами UGC, займати принципову позицію в діалозі з відповідальними державними органами з цього питання.

Протистояти чиновницькому свавіллю самотужки складно й дуже витратно навіть для серйозного бізнесу. Саме тому для розв'язання складних завдань у підприємницькому середовищі є нормою об'єднувати зусилля.

Цей принцип застосовується як у разі використання юридичних механізмів протидії нахабству окремих представників державних структур, так і під час організації медійного супроводу своєї боротьби за право чесно й прозоро вести бізнес, спираючись на законодавчу базу, а не на забаганки чиновників.

От і в разі незаконних вимог фіскалів до онлайн-гемблінгу важливо, щоб до рекомендації голови UGC прислухалися всі без винятку легальні організатори азартних ігор.


Тільки уніфікувавши спільну позицію, можна буде ефективно протистояти нахабству представників певних структур, які хочуть зараз, під час війни, створити видимість своєї потрібності й корисності через створення на рівному місці проблем для вітчизняного бізнесу, який і без того працює у важких умовах.

Читати на The Page