Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄБРР і МВФ встали на бік Нацбанку в конфлікті з Ощадбанком

Фото: НБУ/FB

Фото: НБУ/FB

Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародний валютний фонд підтримали Нацбанк України в його конфлікті з державним Ощадбанком.

Їхню спільну заяву опублікував у Facebook старший радник з зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов.

Міжнародні партнери наголошують, що підтримують реформу управління держбанками в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ключем до цієї реформи є запровадження двох третин незалежних незалежних наглядових рад, як того вимагає закон про банки та банківську справу, зазначають автори заяви.

Очікується, що нові наглядові ради очолять цю реформу, особливо в частині корпоративного управління та вирішення питання проблемних кредитів, говориться в заяві.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Закон вимагає, щоб Національний банк офіційно затвердив кандидатури в наглядові ради банків.

Таким чином, обов'язком НБУ є проведення ретельної та незалежної оцінки, включно з висновками про те, чи відповідають кандидати всім вимогам, пишуть автори заяви.

Для незалежних членів наглядової ради держбанків ці правові вимоги також включають суворі стандарти незалежності та відсутність конфлікту інтересів, додали в МВФ, ЄБРР і СБ.

«Ми підтримуємо НБУ у виконанні його обов'язків у цій області», — підкреслили вони.

Контекст

  • В Ощадбанку назвали дискваліфікацію п'яти членів наглядової ради ударом по їхній репутації і загрозою реформі корпоративного управління держбанків.
  • У банку впевнені, що рішення про дискваліфікацію пов'язано з тим, що Нацбанк незадоволений переукладанням контракту з головою правління Ощадбанку Андрієм Пишним 15 серпня. НБУ дійсно вважає це перепризначення непрозорим.
  • У той же час Світовий банк вже підтримав дії Нацбанку окремою заявою.

Коментарі

Всі новини