У минулому році кількість агрохолдингів скоротилася з 93 до 85. Також за рік зменшився і земельний банк цих компаній — з 5,95 млн га до 5,62 млн га.
Показовим фактом у цьому є те, що земельний банк 15 найбільших агрохолдингів впав з 3,3 млн га в 2017 році до 3,2 млн га в 2018, повідомив «Український клуб аграрного бізнесу».
Не дуже вдалим минулий рік був і для більшості публічних компаній на цьому ринку — тих, хто торгується на фондових біржах зараз 12. І лише чотирьом з них вдалося збільшити EBITDA. Це IMC, AgroGeneration, Agroton і Agromino.
Загальне значення EBITDA українських публічних агрохолдингів впало за минулий рік на 19% (– $204 млн) — з більш ніж $1 млрд в 2017-му до $853 млн у 2018-му. А зниження рентабельності призвело до погіршення боргового навантаження і ускладнило доступ до зовнішнього фінансування.
При цьому асоціація додає, що агрохолдинги, як і раніше, залишаються найбільш продуктивним сегментом українських сільгоспвиробників. У них залишається висока врожайність у порівнянні, наприклад, з невеликими компаніями і домашніми виробниками.
У 2018 році українські агрохолдинги збільшили виробництво олійних культур: соняшнику (+ 400 тис. тонн), сої (+ 100 тис. тонн) та ріпаку (+ 56 тис. тонн). Втім, зростання відбулося за рахунок скорочення посівних площ під зерновими. Також він пов'язаний з високою врожайністю олійних. У минулому році агрохолдинги виробили на 877 тис. тонн менше пшениці, ячменю (– 83 тис. тонн), однак значно наростили виробництво кукурудзи (+ 3,9 млн тонн).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також