Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У «Нафтогазі» заговорили про «руйнівний конфлікт» між керівництвом — ЗМІ

Відділ маркетингових досліджень «Нафтогазу України» оцінив прогрес корпоративної трансформації компанії та дійшов невтішних висновків щодо наявності «прихованого руйнівного конфлікту» між найвищим керівництвом.

Копія документа потрапила у розпорядження «Економічної правди» (ЕП).

Спеціалісти відділу базувалися на результатах співбесід з членами правлінням компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Зокрема, Юрій Вітренко розповів нам, що першою і головною метою було швидке перетворення "Нафтогазу" в ефективну компанію з системою стримувань і противаг, що мінімізує залежність розвитку компанії від конкретних особистостей", — йдеться у документі.

Зі свого боку, Андрій Коболєв повідомив, що це не було першочерговим завданням трансформації і він не знав про таку ідею. У його розумінні ключовою метою було швидке досягнення фінансової стійкості НАК, пояснюється у документі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Вважаємо таку різницю думок руйнівним прихованим конфліктом», йдеться у звіті з огляду на те, що Вітренко спочатку займався розвитком корпоративної трансформації «Нафтогазу», а Коболєв відповідав за реалізацію трансформації.

Є й інше пояснення такої різниці думок: СЕО може використовувати свою інтерпретацію, тому що може шукати виправдання для зриву графіка перетворень, пише відділ маркетингових досліджень НАК.

Ще один серйозний висновок – це недотримання внутрішніх управлінських стандартів: багато менеджерів повідомили про стурбованість тим, що втручання керівника компанії Андрія Коболєва «стало звичайним явищем».

У висновках говориться також про суб'єктивність поведінки наглядової ради «Нафтогазу», яка виявилася не здатною оскаржувати рішення топменеджменту та часто невиправдано ставала на бік Коболєва.

Відділ маркетингових досліджень «Нафтогазу» підпорядковується безпосередньо виконавчому директору компанії Юрію Вітренку. У коментарі для ЕП він назвав оприлюднений звіт внутрішнім документом, який не повинен був потрапляти за межі компанії.

На питання, чи відображає цей звіт його особисту позицію, Вітренко зазначив, що «точка зору відділу може не збігатися з моєю, і я їм точно не можу наказати, що писати, а чого не писати».

«Ви повинні розуміти, що мені не треба прикриватися відділом досліджень для того, щоб відобразити свою точку зору. Я і так можу її висловити, і вона у мене ще більш критична, ніж у відділу", — сказав Вітренко.

Видання зазначає, що спочатку за розробку плану корпоративної трансформації НАК у 2017 році відповідав Вітренко. Але у жовтні 2018 року він був від цього відсторонений через різницю у підходах з Коболєвим.

Коментарі

Всі новини