Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У «Нафтогазі» назвали знижки «Газпрому» химерними

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко вважає озвучені російським «Газпромом» знижки на природний газ химерними та закликає російську компанію виконувати поточний контракт і рішення судів. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

«Спочатку вони завищують ціну на 100% від справедливої ринкової ціни, а потім дають «знижку» в 24%. Це на кого розраховано?», – написав він.

За його словами, Росія раніше отримала від України оплату за газ, сума якої на $5 млрд перевищувала обсяг коштів, що виплачувались російською стороною Україні за транзит.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Тепер Росія платить за транзит майже на $1 млрд більше, ніж «Нафтогаз» витрачає на весь імпортований газ. Тобто зараз гроші йдуть з Росії в Україну. Це й не влаштовує РФ, вона хоче, щоб Україна набагато менше отримувала за транзит, ніж платила Росії за газ», — написав він.

Вітренко також звернув увагу на те, що подібні пропозиції виносились на двосторонніх переговорах і на адресу посадових осіб «Нафтогазу».

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Тож нічого унікального у пропозиціях політиків [Юрія – ред.] Бойка і [Віктора — ред.] Медведчука немає, ніякий «дешевий газ» з Росії вони не привезуть», — додав він.

Примітним у цій ситуації, на думку Вітренко, є факт визнання російською стороною, що для неї поставки газу в Україну є куди більш важливими, аніж транзит через Україну.

Голова Нафтогазу Андрій Коболєв підозрює в пропозиції російської компанії наявність неприйнятних умов. У зв’язку з цим він наполягає на тристоронньому форматі переговорів за участю представників Євросоюзу.

Коболєв наголошує, що Стокгольмський арбітраж переглянув контракт «Газпрому» і «Нафтогазу» на поставку газу, визнавши ряд його умов дискримінаційними і зобов’язавши росіян продавати Україні газ у першому кварталі 2019 року по $300 за 1000 кубометрів, а в другому — за $221, але робити це «Газпром» «чомусь» відмовляється.

«Замість цього Україна купує газ у Європі істотно дешевше: у першому кварталі — по $259, у 2 кварталі — по $212, липнева ціна — $178», — додав Коболєв.

90.jpg

Раніше голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявляв, що компанія готова розпочати переговори про прямі постачання газу в Україну за зниженою на 25% ціною, що дешевше, ніж реверс. Крім цього, Міллер висловився за прямі переговори з Києвом щодо газових питань.

Імпорт газу з Росії за контрактом «Нафтогазу» і «Газпрому» був припинений 25 листопада 2015 року. Того дня на засіданні Кабміну вже колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про те, що уряд доручив «Нафтогазу» припинити купувати газ у Росії. Офіційною причиною відмови купівлі у «Газпрому» газу стала його завищена ціна.

Коментарі

Всі новини