У «Мотор Січі» не підтверджують інформацію про можливу зустріч радника президента США з національної безпеки Джона Болтона із керівництвом підприємства. Про це повідомив директор зі зв’язків з громадськістю «Мотор Січі» Анатолій Малиш у коментарі «Радіо Свободі».
«Подібної зустрічі не було сьогодні, як і нічого невідомо щодо звернення радника президента США чи американських дипломатів до керівництва «Мотор Січі» з пропозицією переговорів», — заявив він.
При цьому, Малиш відмовився коментувати інформацію, оприлюднену низкою ЗМІ, про те, що китайські компанії вже придбали акції підприємства та подали на узгодження в Антимонопольний комітет угоду з купівлі понад 50% акцій заводу.

У «Мотор Січі» також залишили без коментарів і питання про те, чи надходили до підприємства пропозиції від інших іноземних інвесторів та чи розглядає підприємство потенційну можливість такої співпраці.
Раніше впливова газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Білому домі повідомляла, що співробітники Ради національної безпеки та посольства США в Києві працюють над організацією зустрічі Болтона з керівником «Мотор Січі». За даними газети, купівля Китаєм українського підприємства може дати Пекіну важливі оборонні технології.
Контекст
- 19 серпня стало відомо, що український уряд погодив продаж контрольного пакету акцій «Мотор Січі» компаніям з Китаю за умови, що вони нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму $100 млн, а блокуючі 25% акцій компании будуть передані держконцерну «Укроборонпром». Ці кошти – 2,8 млрд грн – були враховані ще при прийнятті закону про держбюджет на 2019 рік.
- 14 серпня повідомлялося, що китайські корпорації Skyrizon і Xinwei Group можуть поступитися «Укроборонпрому» 25% акцій «Мотор Січі». На такий крок вони готові піти, аби завершити покупку, яку два роки тому заблокувала СБУ. Тоді спецслужба звинуватила В'ячеслава Богуслаєва у продажу 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.