Топ-20 найпопулярніших українських мобільних застосунків

Інфографіка: The Page

The Page продовжує серію публікацій, присвячених популярним мобільним застосункам в Україні. Цього разу ми вирішили подивитися, як карантин допомагає українським розробникам застосунків. І з'ясувати, наскільки їхні продукти, які вони ретельно розробляли і в які вклали чималі кошти, завойовують споживача. І як на це впливає вимушене затворництво споживачів.

Ми проаналізували топ-100 мобільних застосунків з маркетів Android та iPhone на дату перед початком карантину в Україні — 11 березня і на 21 квітня і виділили українські компанії та філії іноземних, які створюють в Україні робочі місця, наприклад, Vodafone, UberEats, BlaBlaCar.

Мобільні застосунки в топі

  • Перший тренд. Змінилися позиції компаній, які займаються доставкою, зокрема доставкою їжі. Застосунки Raketa, UberEats, «Сільпо» піднялися в рейтингу — з топ-100 до топ-20. А з топ-20 до топ-10 піднявся додаток «Нової пошти».
  • Другий тренд. Майже всі програми українських компаній, що потрапили до топ-100 Google Рlay і App Store, — безкоштовні. Виключення становлять адмінпослуги, як-то здача тестів до Нацполіції (вартість 199,99 грн) та медичні навчальні тести КРОК ($1,99) – виявляється, під час карантину українці вчаться на лікарів та поліцейських. Також до топ платних застосунків потрапили навчальні мобільні додатки для дітей, наприклад, з української мови («Вчимося читати українською» — 59,99 грн). При цьому навіть платні в інших країнах сервіси, як-то медичні програми для смартфонів і телемедицина, у нас безкоштовні.
  • Третій тренд. Навіть під час карантину в топ-100 залишаються мобільні застосунки таксі та служб перевезень, наприклад BlaBlaCar. Їх входження до рейтингів показує, наскільки активною залишається українська нація. З одного боку, таксі, всупереч карантинному режиму, залишається єдиним доступним видом транспорту для людей, які не мають власних машин і спецперепусток. Це і Uklon, і Bolt, і Taxi383, і навіть BlaBlaCar. Водночас у рідній Франції BlaBlaCar взагалі немає в переліку 200 популярних застосунків. Хоча, приміром, 6 січня 2020 року BlaBlaCar на батьківщині був на 52-му місці.

Тіньова економіка мобільних застосунків

Дійсно, для багатьох країн на карантині кілька застосунків для перевезень у топ-100 — рідкість. Для прикладу подивимося, як змінювалося місце Über у рейтингу додатків.

У топ-100 App Store в США Über знаходиться на 170-му місці. Водночас до карантину він стабільно був у топ-50. В ізраїльському топ-100 на початку року Über був всередині рейтингу, а 21 квітня його взагалі не було навіть у топ-200. У Великобританії пару місяців тому Über був у топ-30 (24-е місце на 1 лютого), а кілька днів тому його не знайшли і в топ-200.

В Україні, серед застосунків для iPhone, 21 квітня Über був на 126-му місці.

При цьому в інших країнах у розпал карантину в рейтингу практично немає альтернативних програм для поїздок. Натомість до українського рейтингу входить одразу декілька.

Це багато про що говорить. Наприклад, про високий рівень тіньової економіки в країні й слабкий контроль з боку влади навіть під час карантину.

Також це вказує на низький рівень підтримки людей і бізнесу владою. Попри смертельну небезпеку через низьку соціальну підтримку з боку уряду і влади на місцях українці змушені продовжувати участь у багатьох бізнес-процесах. Немає ані загальних кредитних канікул у банках, ані продуктової або соціальної допомоги для населення. На відміну від інших країн немає й дотацій для бізнесу.

Ну і, нарешті, активне використання транспортних застосунків під час кризи свідчить про те, що деякі сектори не в змозі перейти на віддалену роботу і працюють виключно з готівкою.

Мобільні застосунки-посередники

Також про ділову активність населення говорить популярність сервісів оголошень: до топ-100 увійшли OLX, Prom.ua, Izi та Auto.Ria. У лідерах — сервіси доставки, банкінг, магазини, оголошення.

Так, до топ-100 під час карантину стабільно входять програми з управління сервісами найбільших телеком-компаній — «Київстар» і Vodafone. З банківських додатків найпопулярнішими є «Приват24», monobank і «Ощад24/7» з мільйонами клієнтів. Залежно від дня до топ-100 входять застосунки Bolt, lifecell, Ukr.Net Mail App, магазинів Eva, АТБ тощо. Серед стабільних лідерів — додаток «Розетки».

Єдиний медичний застосунок в топ-100 — «Мій Лікар» компанії «Київстар». Одна з явних причин цього — велика база клієнтів оператора, а також те, що компанія зробила сервіс безкоштовним напередодні карантину.

Хоча у найбільших торгових мереж, наприклад, «Сільпо» і «МегаМаркет», є власні сервіси доставки, а АТБ реалізує спільну доставку з «Розеткою», до топ-100 входять і програми сервісів доставки — Glovo та «Ракета». Також у «карантинному» топ-100 стабільно лідирує «Нова пошта».

Як і в інших країнах, в Україні дуже популярними є сервіси розваг: Sweet TV, Київстар ТБ, Megogo. Саме про них піде мова в наступній публікації.

Читати на The Page