Facebook Pixel
IT
IT

Мобільні оператори зв'яжуть абонентів з медициною. Vodafone і Київстар інвестують у софт для eHealth

Восени другий за кількістю абонентів в Україні телекомоператор виведе на ринок свій застосунок для надання медичних та віддалених медичних послуг (телемедицини).

Про це The Page розповіло джерело в одній з IT-компаній, що займаються проектами eHealth (електронних медичних послуг).

У Vodafone цю інформацію підтвердили, відмовившись надати деталі. Але джерело в компанії розповіло, що йдеться про програму для смартфонів, яка зв'яже абонентів оператора з лікарями і медичними компаніями в загальнонаціональному масштабі.

На міжнародному ринку Vodafone займається розробкою медичних рішень вже близько 20 років. Але в Україні у компанії поки що був лише невеликий спільний проект з інститутом ім. М. М. Амосова. Також компанія понад 7 років тому, ще за часів МТС Україна, спільно з компанією ДТЕК створила телемедичну мережу.

Нині буде представлена так звана Медична інформаційна система (МІС) для віддаленого спілкування між пацієнтами і лікарями, для моніторингу стану пацієнта. Можливо, однією з її функції буде контроль за доставкою ліків з перевірених аптек, а також інші послуги, зазначає співрозмовник The Page в IT-компанії.

Зазвичай МІС потребує підключення та реєстрації у єдиній базі даних державної системи eHealth.

Інвестиції в МІС можуть становити від $2 до $10 млн, стверджує голова правління громадської організації «Платформа здоров'я» Тимофій Бадіков. Ця сума включає в себе інвестиції у створення софту, побудову мережі, навчання персоналу, який буде працювати з лікарями, а також безпосередньо навчання медичних працівників.

Засновник однієї з існуючих в Україні МІС «Здоров'я 24» Артем Пироженко каже, що розробка й побудова його системи коштували $500 тис. На підтримку її роботи і розвиток у перший рік пішло ще $300 тис.

Quote«В цілому ж на окупність МІС виходять за 4-5 років, але до цього моменту потрібно вкласти близько $2 млн», – говорить Пироженко.

МІС компанії Vodafone буде далеко не єдиною подібною системою в Україні. Зараз у нашій країні в сегменті eHealth працює близько 20 компаній — МІСи, які проходять у МОЗ сертифікацію своїх систем. Серед них — розробник інноваційних рішень «Медстар Солюшенс», IT-компанія Eleks і невеликі стартапи, наприклад, Medikit ексглави Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Одні з них надають софт, який за допомогою програм для смартфонів об'єднує клініки, лікарів і пацієнтів. Інші розробили рішення для контролю зад доставкою ліків від складу до аптеки, щоб зменшити ризик підробки медикаментів.

Буде конкурувати система Vodafone і з рішеннями основних конкурентів компанії на телекомринку.

Quote«Ми готуємося до запуску низки цікавих проектів у сфері eHealth і скоро представимо одне з них», – розповіли The Page у найбільшому українському телекомоператорі «Київстар».

lifecell, в свою чергу, були технологічними партнерами запуску всеукраїнської системи eHealth, яка об'єднує всі МІСи в країні. За даними оператора, у результаті роботи різних МІСів сервіси eHealth доступні вже для 25 млн громадян. Вони, зокрема, дозволяють вести електронну картку і виписувати електронний рецепт.

"А скоро з'являться й інші інноваційні рішення», – заявили у пресслужбі lifecell.

Інтерес телекомоператорів до цього ринку підігрівається завдяки розвитку нових стандартів зв'язку, говорить директор з розвитку бізнесу Huawei Олександр Сербін. «LTE дає нові можливості для передачі великих обсягів даних. У Vodafone є великий досвід надання медпослуг у всьому світі. Вони його застосують в Україні, щоб подивитися, у що це може вилитися», – говорить він.

Оцінити обсяг цього ринку поки що ніхто не наважується. «Розрахунок робиться на те, що в країні величезне населення, і той, хто буде лідером ринку, отримає найголовніші доходи», – говорить Бадіков з «Платформи здоров'я».

Подякувати 🎉