Facebook Pixel

США вимагають відхилення позову Huawei проти адміністрації Дональда Трампа

Автор

Мін’юст США вимагає відхилення судом позову компанії Huawei, який та подала в березні поточного року проти адміністрації президента США Дональда Трампа. Клопотання подано до федерального суду Східного округу штату Техас, свідчить інформація, що надійшла в електронну базу даних суду, передає ТАСС.

Йдеться про позов, у якому китайська компанія просить визнати недійсним закон, що забороняє держустановам США застосовувати обладнання Huawei, а також користуватися її послугами. Введення даної заборони США пояснюють тим, що Huawei нібито тісно співпрацює з китайською владою.

При цьому юристи позивача заявляють, що продукція компанії не може яким-небудь чином загрожувати безпеці США. В Huawei вважають, що прийняті обмежувальні заходи без рішення суду рівносильні безпідставному переслідуванню компанії та її співробітників з боку США.

Адвокати Мін’юсту США у свою чергу просять суд відхилити зазначений позов на підставі того, що «китайський уряд може з допомогою Huawei завдати шкоди американським телекомунікаційним мережам». У клопотанні зазначається, що заборона на застосування обладнання компанії не була переслідуванням щодо неї, а стала «логічним кроком», який не дозволи би Китаю зайняти стратегічно важливий плацдарм у мережах [американських.- ред] держустанов».

Помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон в березні висловлював упевненість у тому, що позов Huawei є «юридичним маневром» і не має перспектив.

У Мін’юсті США впевнені, що заборона не заподіює Huawei серйозної шкоди і не призведе до її фінансового краху.

Раніше повідомлялося, що у разі, якщо суд визнає правоту Huawei, у компанії з’являться підстави домогтися виключення з «чорного списку» Міністерства торгівлі, до якого її внесли 20 травня, і продовжити діяльність на території США.

Контекст

  • Micron та інші виробники чіпів призупинили постачання до Huawei після того, як уряд США 15 травня включив найбільшого у світі виробника телекомунікаційного обладнання до «чорного списку», заборонивши купувати компоненти та технології в американських фірм без схвалення уряду.
  • Обмеження торкнулися глобального ланцюга поставок Huawei і спричинили у декількох американських компаній (Google, Micron і Qualcomm) хитке становище. Китай закликав США припинити тиснути на китайські підприємства, включаючи Huawei.
  • Apple, Microsoft, HP та інші техногіганти США виступили проти введення нових мит та санкцій по відношенню до Китаю.
  • Пізніше президент США Дональд Трамп заявив про зняття деяких заборон у сфері співробітництва між китайською та американськими компаніями. Однак, незважаючи на це, Міністерство торгівлі США залишило Huawei в «чорному списку».
Подякувати 🎉