Facebook Pixel

НАБУ та САП підтвердили інформацію про оголошення підозри шістьом особам, причетним до «Роттердам+»

Автор

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підтвердили інформацію щодо повідомлення підозри 6 особам, які причетні до запровадження так званої формули «Роттердам+». Про це йдеться у повідомлені обох відомств.

Зазначається, що про підозру повідомили ексголові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитру Вовку та чинному директору «Оператора ринку» Володимиру Євдокімову. На момент запровадження «Роттердам+» Євдокімов був членом Нацкомісії.

Крім цього, про підозру повідомили начальнику відділу та керівнику управління Комісії, а також двом топменеджерам однієї з приватних компаній групи — ключового оператора ринку теплогенерації України компанії ДТЕК. Зловживання підозрюваних завдали понад 18,8 млрд грн збитків.

Одного з підозрюваних — ексчлена НКРЕКП — затримали. Місцезнаходження ще чотирьох — ексголови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній — наразі невідомо.

Детективи встановили, що ексголова та ексчлен НКРЕКП за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану «формулу Роттердам+». Цим документом вони створили умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії в Оптовому ринку електричної енергії.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з березня 2017 року. Наразі НАБУ встановлює усіх осіб, що причетні до скоєння злочину, та вживає заходів для відшкодування завданої шкоди.

12.png
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉