Facebook Pixel

Данія зриває плани «Газпрому» щодо запуску «Північного потоку — 2» — FT

У «Газпромі» починають панікувати через загрозу зриву запуску «Північного потоку — 2». Якщо Данія найближчим часом не дасть свій дозвіл на будівництво обхідного газопроводу, то Росія не зможе почати поставляти газ в Європу в обумовлений термін.

Про це пише газета The Financial Times з посиланням на кілька високопоставлених джерел.

«Якщо ми не отримаємо від данців дозволу на будівництво протягом найближчих декількох тижнів, то не вкладемося в строк», — сказав співрозмовник, близький до Nord Stream 2.

Друге джерело, близьке до проекту, сказало, що наступний місяць буде критичним. «Вже майже серпень, і це викликає занепокоєння, якщо не паніку», — зазначив він.

Данія залишається останньою країною, чиє схвалення необхідно отримати для завершення проекту. Дозволи на прокладання труб «Північного потоку — 2» вже надали Росія, Німеччина, Фінляндія та Швеція.

Будівництво «Північного потоку — 2» реалізує контрольована «Газпромом» компанія Nord Stream 2. Вона подала три заявки на проходження газопроводу у територіальних водах Данії. Дві заявки передбачають прокладання труб через виняткову економічну зону країни поблизу острова Борнгольм. Ще одна заявка стосується маршруту, який фактично повторює шлях газопроводу «Північний потік». Розгляд цієї заявки затягується через нещодавно прийнятий в Данії закон, який зобов'язує погоджувати таке рішення з МЗС королівства.

Розгляд заявки в Данії триватиме мінімум до кінця вересня. У червні глава «Газпрому» Олексій Міллер заявляв, що на укладання відрізка данського трубопроводу буде потрібно максимум п'ять тижнів.

Але експерти сумніваються, що навіть у разі отримання дозволу «Північний потік — 2» запрацює в строк. Оскільки випробування трубопроводу і закачування в нього газу триватимуть ще близько двох місяців.

Поки ж «Газпром» закачує рекордні обсяги газу в підземні сховища в Європі, говорить Данило Бочкарьов, старший науковий співробітник аналітичного центру Інституту Схід-Захід у Брюсселі. Це може вказувати на підготовку російської компанії до варіанту, коли у неї не буде ні транзитного маршруту через Україну, ні «Північного потоку — 2».

«Компанія готується до гіршого, але все ще намагається [зробити все можливе, щоб] забезпечити клієнтів протягом всієї зими», — зазначив Бочкарьов.

Спочатку планувалося, що запуск «Північного потоку — 2» співпаде за часом із завершенням транзитного контракту між «Газпромом» і «Нафтогазом України» 31 грудня 2019 року. За задумом російського монополіста, саме цей газопровід повинен замінити маршрут поставок газу з РФ до Євросоюзу через Україну. Фінансують будівництво газопроводу переважно «Газпром», а також європейські компанії Shell, Engie, OMV, Wintershall і Uniper.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉