Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

НБУ достроково перерахував до держбюджету 19 млрд грн свого прибутку

Національний банк 24 лютого перерахував до державного бюджету частину свого прибутку за 2021 рік у сумі майже 19 млрд грн. «Це крок, якого потребує наша держава, його Збройні сили та кожен українець», – прокоментував голова НБУ Кирило Шевченко.

Зазначимо, що НБУ щороку перераховує частину свого прибутку до держбюджету. Відбувається це зазвичай на початку весни, часто платіж розбивається на кілька частин. Цього року все зробили набагато швидше, пропустивши частину необхідних бюрократичних процедур.

Сума, яку перераховує НБУ, обумовлюється в законі про держбюджет. На 2022 рік спочатку планували 24,4 млрд грн, але до другого читання суму зменшили до 13,6 млрд грн. Зроблено це було «на прохання Нацбанку, який представив відповідні розрахунки».

Нагадаємо, що раніше Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збору коштів на потреби армії через запровадження воєнного стану в Україні, озброєну агресію РФ і небезпеку для державної незалежності України та її територіальної цілісності.

Днями Верховна Рада дозволила Кабінету міністрів упродовж трьох місяців перерозподіляти кошти будь-якої статті державного бюджету на захист і оборону України.

Нагадаємо, що 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.

The Page стежить за розвитком ситуації й регулярно інформує про найважливіші події.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉