Facebook Pixel

Валютний ринок щось знає: гривня трохи зміцнилася

Нацбанк на понеділок, 31 січня, встановив обмінний курс гривні щодо долара на рівні 28,78 грн. Це на 21 копійку менше (тобто краще), як порівняти з п'ятницею, 28 січня.

kurs-31-yanv.jpg

Увесь тиждень гривня стабільно втрачала вартість. На валютних торгах попит на валюту постійно перевищував пропозицію. НБУ своїми інтервенціями лише міг утримувати національну валюту від швидшого падіння.

На торгах 28 січня ситуація кардинально змінилася. Торги відкрилися котируваннями на рівні закриття попереднього дня, а потім долар почав дешевшати. Пропозиція валюти набагато перевищувала попит. До 15-ї години котирування були на рівні 28,65 — 28,67 грн.

Профільне видання «Мінфін» зазначає, що після багатоденного нагнітання страхів, пов'язаного з можливою агресією Росії, вчорашня заява МЗС РФ у поєднанні з позитивом за підсумками зустрічі радників «нормандської четвірки» дещо послабила прагнення нерезидентів скуповувати валюту на українському міжбанку. Після зльоту котирувань вище за рівень 29 грн за долар гривня почала зміцнюватися на торгах ще ввечері 27 січня.

Причинами зміни ситуації на міжбанку стало не лише заспокоєння іноземців, а й те, що місцевим гравцям потрібно закривати січень, їм не до спекуляцій із валютою.

Динаміка котирувань на міжбанку 28 січня

kurs-31.jpg


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉