Facebook Pixel

Як оформити ГБО на автомобіль – нові правила

Структура матеріалу
Нові правила реєстрації ГБО на автомобіль 2020. Фото: Час газу / FB

Нові правила реєстрації ГБО на автомобіль 2020. Фото: Час газу / FB

2020 року процедура реєстрації ГБО на автомобіль стала дорожчою і складнішою. Сервісні центри МВД вимагають нові документи, які оформлюються довше і коштують значно дорожче.

Це призвело до очікуваних результатів. Згідно з даними МВС, кількість машин з газобалонним обладнанням, встановленим офіційно, у січні скоротилася майже у 9 разів — з 1,4 тис. у січні проти 12,3 тис. у грудні.

1

Що робити після того як встановив ГБО на машину?

Після переобладнання автомобіля власник повинен знайти організацію з оцінки відповідності транспортного засобу. Після цієї експертизи видається сертифікат відповідності або акт технічної експертизи.

Telegram Logo
2

Скільки коштує нова експертиза?

Вартість сертифікації варіюється від 2,1 до 3,3 тис. грн і займає в середньому 1,5-2 години. Отримати документ можна в органах сертифікації, які вказані на сайті Мінінфраструктури.

3

Як було раніше?

Раніше при реєстрації ГБО сертифікацію ніхто не проходив. Акти технічної експертизи (вартістю близько 230 грн) видавалися прямо на СТО, яка займалася модернізацією ГБО.

4

Які тепер потрібні документи для реєстрації ГБО у сервісному центрі МВС:

  • паспорт власника автомобіля, його ІПН;
  • акт прийому-передачі автомобіля (видає СТО, яка встановлювала ГБО);
  • свідоцтво про погодження конструкції (видає СТО);
  • сертифікат відповідності;
  • наказ керівника підприємства про призначення відповідальної особи (тільки для юридичних осіб).
5

Власникам, які замислюються про встановлення ГБО на свою машину, важливо знати:

  • газова установка має відповідати нормам ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019. В іншому випадку такий автомобіль не пройде сертифікацію і його доведеться повертати на спеціалізований сервіс для доопрацювання;
  • якщо ж автомобіль відповідає даному стандарту, власник наступного дня отримає сертифікат відповідності й може подавати документи на перереєстрацію. Вартість заміни техпаспорта складе близько 500 грн.Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини