Як розпізнати поліцейські «фантоми»: номери, камери, спецсигнали. Фото: autoportal
2020 року МВС повідомило про плани взяти на озброєння «фантоми» — патрульні автомобілі без традиційної поліцейської розмальовки, обладнані прихованими стробоскопами та засобами для фіксації порушень. Але виїхали на дорогу вони лише в січні 2022 року.
Причиною затримки стала сертифікація, що тривала досить довго. Адже треба було врахувати безліч правових нюансів, включно із самим поняттям «автоматична фіксація», яке спочатку передбачало стаціонарну роботу приладів.
Свою назву автомобілі прихованого патрулювання отримали не лише через відсутність характерного біло-синього патрульного забарвлення та «люстр» на даху, а й за комплекс фіксації порушень «Фантом», що містить чотири відеокамери, блок управління, планшет і принтер.
Поліцейські автомобілі-фантоми: як розпізнати, номери, камери, спецсигнали. Фото: МВС
Поліцейські автомобілі-фантоми: як розпізнати, номери, камери, спецсигнали. Фото: МВС
Поліцейські автомобілі-фантоми: як розпізнати, номери, камери, спецсигнали. Фото: МВС
Як відрізнити поліцейські автомобілі-«фантоми»
Перша партія складається з квартету кросоверів Škoda Kodiaq. Їх складено в Україні, оснащено 2-літровими моторами та повнопривідними трансмісіями плюс і пофарбовано в непомітний сірий колір Graphite Grey. Попри те що скло не тоноване, роздивитися спецобладнання не так просто. Як і червоно-сині проблискові маячки, що замасковані під елементи декору.
Найпростіше «фантоми» вирахувати за екіпажем — патрульні поліцейські мають бути одягнені в службову форму. І за номерними знаками: КА 0225 СВ, КА 2851 СЕ, КА 2896 СЕ та КА 2096 СЕ. Крім того, під лобовим і заднім склом встановлено об'єктиви камер, а під радіаторну решітку та задній бампер вмонтовано проблискові маячки розміром із катафоти.
«У патрульній машині встановлюється прилад, який дає змогу фіксувати правопорушення правил дорожнього руху, що відбуваються навколо поліцейського авто, навіть якщо воно перебуває в русі, – відкрив таємницю про «фантоми» перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. — Це дає можливість поліцейському бути мобільним і забезпечує додатковий момент превенції порушень».
Функціонал поліцейських «фантомів»
Крім фіксації порушення швидкості в попутному чи зустрічному напрямках, «фантоми» навчено автоматично перевіряти автомобілі в пошукових реєстрах. Йдеться про щонайменше чотири бази: номери-двійники, уже зняті з реєстрації та знищені номери плюс автомобілі, що перебувають у розшуку поліції та Державної виконавчої служби.
За словами глави МВС Дениса Монастирського, система дає змогу одночасно фіксувати до 50 цілей, що рухаються як у супутньому напрямку, так і в зустрічному.
Як розпізнати поліцейські «фантоми»: номери, камери, спецсигнали. Фото: autoportal