Суди почали масово штрафувати й позбавляти українців прав водія за керування «простроченими» автомобілями на іноземній реєстрації. У певних випадках вони можуть втратити й самі «євробляхи».
За керування автомобілями на іноземній реєстрації, які не було вчасно вивезено за межі України, передбачено штраф у розмірі 8,5 тис. грн. Він виноситься поліцейським на місці зупинення «простроченого» транспортного засобу (ст. 121, ч. 8 КУпАП). Спершу автомобіль не вилучається, а от у разі повторного порушення впродовж року з'являються нюанси. Сам штраф складе вже 17 тис. грн плюс водія позбавлять права керувати автомобілем строком на 1 рік. Ба більше, відповідно до ст. 121, ч. 9 КУпАП, транспортний засіб може бути вилучено.
Тобто якщо співробітник поліції виявляє факт управління «бляхою» вперше, він виписує штраф на місці зупинення в розмірі 8,5 тис. грн. Якщо впродовж року фіксується повторне порушення, тоді складається протокол про адміністративне правопорушення, яке передається на розгляд до суду. Саме він і ухвалює рішення про відчуження в рамках санкції ст. 121, ч. 9 КУпАП.
До закінчення періоду пільгового митного очищення складання співробітниками поліції матеріалів щодо автомобілів на іноземній реєстрації було рідкістю. Їх складали здебільшого в Харківській області та в окремих випадках в інших регіонах.
А от після закінчення пільгового митного очищення кількість випадків оформлення працівниками поліції таких порушень значно зросла.
Наразі суди, як пише «Дорожнiй Адвокат», переповнені протоколами поліції про адміністративні правопорушення за ст. 121, ч. 9 КУпАП. Найчастіше суди призначають сплату штрафу в розмірі 17 тис. грн і позбавляють права керування авто строком на 1 рік. Саме такими були останні судові рішення в справах N953/19390/21, 645/6690/21, 644/1054/21, 642/6666/21, 953/18961/21, 643/17199/21 та інших.
Якщо автомобіліст, позбавлений прав водія, знову сяде за кермо якогось транспортного засобу, то на нього чекає штраф у розмірі 20,4 тис. грн (ст. 126, ч. 4 КУпАП). Якщо і цей захід його не зупинить і впродовж року він потрапить у поле зору поліції вдруге, то штраф зросте до 40,8 тис. грн (ст. 126, ч. 5 КУпАП).
Завдяки використанню державою таких каральних методів кількість «євроблях» на дорогах України поступово зменшується.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також