Facebook Pixel

Найкращими менеджерами зі зрошення залишаються ЗСУ — Трофімцева

Агросектор півдня України відчуватиме наслідки знищення греблі Каховської ГЕС п’ять або більше років. Такий прогноз дала Ольга Трофімцева, посол МЗС з особливих доручень і колишня в.о. міністра агрополітики України, під час дискусії в Центрі економічної стратегії 7 червня.

Quote«Відновити це все буде дорого та довго. Усе залежатиме передусім від безпекової ситуації в країні. Найкращими менеджерами зі зрошення сьогодні залишаються ЗСУ», – підкреслила вона.

Мінус 10% урожаю пшениці, відсутність овочів і фруктів

За її словами, навіть за оптимістичного варіанту розвитку подій Україна цьогоріч має готуватися до падіння врожаю пшениці на 10%.

Також Трофімцева прогнозує «значний мінус» у виробництві баштанних культур, овочів, ягід, фруктів – традиційних аграрних культур Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей.

Quote«Про дешеві овочі та фрукти з півдня варто забути навіть у сезон», – попереджає Ольга Трофімцева.

Унаслідок знищення греблі Каховської ГЕС і розливу Каховського водосховища вже затоплено понад 10 тис. га посівів тільки на правому березі Дніпра. На окупованому росією лівобережжі під водою опинилося набагато більше полів.

Також, за оцінками аграріїв, знищено системи іригації приблизно на 400 тис. га зрошуваних земель.

Фермери можуть перейти з commodities на інші культури

Ольга Трофімцева прогнозує також значну зміну структури посівних площ по всій Україні через труднощі з експортом до ЄС.

Quote«Багато хто з фермерів уже розмірковує, чи варто сіяти пшеницю, кукурудзу та олійні, які неможливо продати. Чи, можливо, настав час переходити на інші культури та сіяти не зернові чи олійні, тобто commodities, а нові», – пояснює вона.

Це можуть бути, зокрема, овочі, фрукти, ягоди або зовсім нові культури.

До повномасштабного вторгнення сільське господарство забезпечувало 43 — 44% експорту країни. У 2023 році на АПК припадає приблизно 65% усієї валютної виручки. Проте це викликає не гордість за АПК, а радше занепокоєння за інші галузі, уточнює Ольга Трофімцева.

Попередньо, без точної оцінки впливу знищення Каховської ГЕС, ЦЕС прогнозує падіння обсягу врожаю на 8,5% — до 68 млн тонн.

Через блокування «зернової угоди» з боку рф втрати України вже перевищили $1 млн.

Врожай пшениці в 2023 впаде щонайменше на 10% через знищення Каховської ГЕС. Прогноз ситуації в АПК — ЦЕС

Врожай пшениці в 2023 впаде щонайменше на 10% через знищення Каховської ГЕС. Прогноз ситуації в АПК — ЦЕС

Подякувати 🎉