Facebook Pixel

Відпочинок в Україні: куди поїхати на День Незалежності

Подорожі

Тур на День Незалежності. Ізмаїльська фортеця. Фото: architectureguru.

Тур на День Незалежності. Ізмаїльська фортеця. Фото: architectureguru.

Українці святкують День Незалежності 24 серпня. А це означає, що цього року ми матимемо довгі три вихідні дні. На жаль, через пандемію коронавірусу гучного святкування по всій Україні не відбудеться, однак можна знайти альтернативні варіанти відпочинку — здійснити автомобільну подорож чи вирушити в автобусний тур на вихідні.

Фестивалі повітряних куль на День Незалежності

Фестиваль повітряних куль у Київській області. Фото: balloonfest.com.ua

Фестиваль повітряних куль у Київській області. Фото: balloonfest.com.ua

У вихідні на День Незалежності в Київській області відбудуться фестивалі повітряних куль, під час яких можна не тільки подивитися на польоти, а й самому піднятися в небо.

Один із них проходитиме 22-24 серпня 2020 року під Києвом у селі Березівка. Він називається «Монгольф’єрія. Я – громадянин». До Дня Незалежності організатори проведуть два рекордні флешмоби за участю 20 аеростатів.

Для тих, хто хоче здійснити політ на аеростаті, доведеться заздалегідь придбати відповідний сертифікат, який коштує від 2999 грн до 7999 грн.

Для інших категорій учасників вхід на фестиваль безкоштовний, але за умови попередньої реєстрації на сайті фестивалю як волонтерів.

Варто зазначити, що для участі у фестивалі потрібно дотримуватися дрес-коду — в одязі має бути присутня автентична українська символіка або відповідний аксесуар.

Ще один фестиваль повітряних куль відбудеться в дендропарку «Олександрія» у Білій Церкві. Польоти проходитимуть над містом, озерами та річкою Рось. Організатори повідомили, що за кожною з куль прямуватиме автівка, якою екіпаж повернуть на місце зустрічі біля входу до парку «Олександрія».

Політ коштуватиме від 2800 грн до 3000 грн за людину. Однак забронювати місце варто заздалегідь. Фестиваль у Білій Церкві проходитиме вже вчетверте.

Крім дендропарку, у Білій Церкві варто відвідати й інші відомі місця — наприклад, собор заввишки 40 метрів, який було зведено 1839 року, церкву, яку збудував гетьман Іван Мазепа, та монастир Марії Магдалини.

Проїжджаючи Київською областю, також можна відвідати село Пархомівка. Там розташована Покровська церква, яка поєднує в собі елементи візантійського та готичного стилів. Ба більше, в ній є мозаїки, які виконано за ескізами Миколи Реріха.

Варто також відвідати Городище-Пустоварівське. Там міститься комплекс промислових споруд позаминулого сторіччя. Серед них млини, гребля зі шлюзами та великі комори, які розкинулися по обидва береги річки Рось.

Тур замками Західної України на День Незалежності

Тур замками Західної України. Луцький замок. Фото: УНІАН

Тур замками Західної України. Луцький замок. Фото: УНІАН

Тур розрахований на три дні й передбачає відвідування таких міст, як-от: Свірж, Рогатин, Тернопіль, Теребовля, Збараж, Кременець, Почаїв, Дубно, Луцьк.

Найзручніше виїжджати зі Львова, а першим пунктом подорожі стане Свірзький замок. З часу будівництва у XV столітті його неодноразово перебудовували. На території замкового парку зберігся костел XV століття. Однак у XVI ст. дерев’яна будівля зруйнувалася, і замість неї з'явилася мурована будівля костелу.

Далі за маршрутом — місто Рогатин. Воно славиться передусім завдяки історії про Настю Лісовську, більш відому як Роксолана, яку продали до гарему, а згодом вона стала дружиною султана Сулеймана II. У місті є пам’ятник їй. Крім того, у місті розташований один із десяти найстаріших храмів України — церква Святого Духу.

З Рогатина шлях веде до Тернополя. По дорозі можна відвідати Бережанський замок і саме місто Бережани, а також заїхати до Теребовлі.

У Тернополі можна переночувати, а ранок наступного дня розпочати з прогулянки містом, де також є замок XVI сторіччя. А далі вирушити до Збаража — там, крім Збаразького замку, можна подивитися костел Святого Антонія.

Далі — місто Кременець. На шляху до нього можна відвідати Вишнівець — там розташований Вишнівецький палацовий комплекс з елементами французького ренесансу.

У самому Кременці, піднявшись на гору Бона, можна оглянути руїни фортеці Бони Сфорца — польської королеви й великої княгині литовської.

Після Кременця варто відвідати Почаїв. Саме там розташована одна з найбільших святинь православного світу — Почаївська Лавра.

Наступним пунктом подорожі стане замок у місті Дубно, який збудовано у XV-XVIII ст. Крім того, тут можна відвідати палаци князів Острозьких і Любомирських, надбрамний корпус Луцької брами XVI ст., побачити синагогу XVI ст., Спасо-Преображенську церкву XVII ст., Свято-Юр'ївську церкву XVII ст., монастир кармеліток XVII ст., костел бернардинів і келії XVII ст.

Переночувати можна в Луцьку, а зранку здійснити екскурсію до одного з найбільших і найстаріших замків України. На території Луцького замку працюють музеї живопису, книги, дзвонів, а також виставки «Арсенал» та «Камера тортур». А перед тим як вирушити додому, можна прогулятися містом.

Тур Бессарабією на День Незалежності

Тури на День Незалежності. Вилкове. Фото: Україна Інкогніта

Тури на День Незалежності. Вилкове. Фото: Україна Інкогніта

Ще одним варіантом того, як провести довгі вихідні на День Незалежності, є тур Бессарабією. Він розрахований на два дні, а найзручніше його починати з Одеси.

Перше місце, яке варто відвідати, є місто Вилкове, яке називають своєрідною українською Венецією. Крім можливості покататися на саморобних човнах «вулицями» міста, ще можна відвідати морський вокзал і церкву Святого Миколая, а також старообрядницьку церкву Різдва та Білгородський канал.

У Вилковому також є музей під назвою Дім рибалки. Там можна побачити справжній корабель натуральних розмірів, а також предмети побуту різних народів.

Крім того, можна здійснити прогулянку по Дунаю. Там, де річка впадає в море, розташований острів з «нульовим» кілометром. Маршрут прогулянки пролягає через заповідник, де живуть рідкісні птахи.

Далі шлях лежить до міста Ізмаїла. Свого часу його було захоплено Османською імперією. Там можна відвідати Ізмаїльську фортецю, яка виконувала важливу стартегічну оборонну функцію. Також можна поглянути на мечеть і Покровську церкву. У місті є низка готелів, в яких можна переночувати.

Наступного дня варто відвідати екопарк «Картал», де живуть водяні буйволи. Їх можна торкатися, ба більше, навіть кататися верхи. Під час екскурсії ви дізнаєтеся про етнографію та історію краю. На території екопарку також розташований пам’ятник археології «Кам’яна гора». Це поселення VII-IV ст. нашої ери.

Після повернення до Ізмаїла можна здійснити екскурсію на завод «Колоніст», під час якої є можливість продегустувати вина. Повертаючись додому, можна відвідати один з морських курортів на кшталт Лебедівки чи Затоки, головне, не потрапити в затори.

Однак під час планування подорожі автівкою варто пам'ятати про швидкісний режим. А також слідкуйте за картою розповсюдження коронавірусу в Україні. У разі необхідності маршрут завжди можна скорегувати або змінити.

Як громадянам зменшити суми в платіжках за світло, пояснює гендиректор Yasno Сергій Коваленко Новини

Як громадянам зменшити суми в платіжках за світло, пояснює гендиректор Yasno Сергій Коваленко

Що подивитись на День незалежності США: десять фільмів про американську історію Життя

Що подивитись на День незалежності США: десять фільмів про американську історію

Курс на первинне житло: як «єОселя» вплине на ринок нерухомості Погляди

Курс на первинне житло: як «єОселя» вплине на ринок нерухомості