Facebook Pixel

Довга дорога до моря: топ-10 нюансів перевезення дітей в автомобілі

Багатокілометрові затори в Одеській, Херсонській та Запорізькій областях на шляху до морських курортів України можуть зіпсувати відпустку, яка ще навіть не почалася. Ділимося 10 заповідями успішних поїздок, а надто, якщо ви вирішили їхати до моря з дітьми.

Особливості поїздок до моря на авто з дітьми

Ми вже звертали вашу увагу, що на шляху бажаючих оздоровитися виникає маса перешкод. Дороги до курортів перевантажені через планові ремонтні роботи, які через карантин почалися фактично одночасно із сезоном відпусток. Тож з'ясувалося, що відпочиваючі змушені декілька кілометрів плентатися зі швидкістю кульгавого равлика. А коли ви востаннє бачили півгодинні черги на АЗС? Тепер вони знову стали реальністю.

Тому, вирушаючи до моря з дітьми, подбайте про всі необхідні їм у дорозі аксесуари та елементи. Або дотримуйтесь порад The Page. Наші дорожні пріоритети — безпека і ще раз безпека. Саме у такій послідовності, тому що запасних дітей не буває.

Поїздка на море з дітьми в автомобілі. Фото: Сергій Суховський

Поїздка на море з дітьми в автомобілі. Фото: Сергій Суховський

У журналістів (а надто автомобільних) і діти такі самі. Донька вже в 6 років сама збирає свій «морський» чемодан, вибираючи пляжні наряди, плавальні приналежності та креми для засмаги. І обирає трек-листи в дорогу.

Не варто сподіватися на те, що дитина більшу частину шляху спатиме — користі від цього сну менше, ніж шкоди. Фрази на кшталт «мій хлопець увесь у мене, спить в дорозі краще, ніж удома» є помилковими. Насправді така захисна реакція дитячої нервової системи. Функціонал точнісінько як у пробки-запобіжника. У дорозі дитина спить, але не висипається — звідси підвищена сльозливість, дратівливість і примхливість. А там і до температури недалеко — і відпустка може закінчитися вже дорогою до моря.

Подорож з дытьми в автомобілі необхідно планувати. Фото: Сергій Суховський

Подорож з дытьми в автомобілі необхідно планувати. Фото: Сергій Суховський

ТОП-10 порад під час перевезення дітей в автомобілі

  • Заздалегідь розплануйте не тільки час виїзду та заправлення, але й місця «дитячих» зупинок, які повинні бути щонайменше кожні дві години.
  • Дитину можна перевозити тільки в спеціальному пристрої — автокріслі або автолюльці. Руки навіть найтурботливішої матері та найсильнішого батька не втримають малюка під час гальмування «в підлогу» на швидкості 40 км/год. Крім того, з минулого року використання дитячих крісел закріплено законодавчо.
  • Діти люблять сидіти біля вікна, але під час тривалих поїздок краєвид, що стрімко змінюється за вікном, може стати причиною захитування. Зображення в лобовому склі менш інформативне, але більш безпечніше за слабкий вестибулярний апарат.
  • Саме тому не кращий вибір — планшети з фільмами/мультфільмами, розмальовки та альбоми для малювання. А смартфони через їхні невеликі екрани — і поготів зло. Через трясіння (самі знаєте, наскільки рівні у нас дороги) не тільки у дітей, але навіть у дорослих різко «сідає» зір.
Перевезення дітей в автомобілі. Фото: Сергій Суховський

Перевезення дітей в автомобілі. Фото: Сергій Суховський

  • Ідеальний варіант розважати дитину в дорозі — іграшки та аудіозаписи, як-от казки, навчальні аудіоуроки або саундтреки улюблених фільмів/мультфільмів. Зовсім ідеальний — якщо у дитини будуть персональні навушники, щоб ви також могли в дорозі насолодитися «добрими новинами з Аральського моря» Ірени Карпи або Voyage Voyage Кейт Раян.
  • Чим ближче до моря, тим вища температура. На відміну від дорослих, чутливості дітей можуть позаздрити навіть барометри. Тому важливо зробити сонцезахисну шторку (зазвичай із татової футболки) і запастися вологими серветками. До речі, серветок, носових хустинок та туалетного паперу багато не буває — доведено плямами, що не видаляються, після йогуртів, пластиліну та гуаші на сидіннях і стелі Lexus SC400.
  • Говоримо сонце — маємо на увазі воду. Вона повинна бути кімнатної температури і в посудині, що не розбивається. Для цього чудово підходять термокружки. В ідеалі у дитини повинна бути персональна фляжка-невиливайка, до якої вона могла б сама дотягнутися та поставити на місце. Солодкі соки, а тим паче нектари та газовані напої — не зовсім те, що потрібно зростаючому організму для втамування спраги. Не говорячи вже про часті зупинки, для яких набагато краще за звичайне взуття, яке потрібно надягати та зашнуровувати, підійдуть капці чи шльопанці.
  • Аналогічна ситуація з харчуванням. Під рукою у дитини мають бути одночасно легкі та поживні перекуси, які зручно розфасовано. Шматочки свіжого яблука та банана, горіхи, сухофрукти, злакові батончики. Нам пощастило — бабуся зберегла сімейний рецепт пастили, яка тепер у внучок асоціюється виключно з подорожами.
  • Якщо дитина не завжди їсть самостійно, то захопіть столик для годування — у сезон відпусток уздовж трас їх хронічно не вистачає. Що в закусочних на АЗС, що в мережевих ресторанах.
  • Наші діти з трирічного віку обходяться без горщика, але він успішно кочує з багажника до багажника разом із мангалом і сендтраки. Затори завжди застають зненацька, і в чистому полі альтернативи горщика може і не бути. Лайфхак для особливо сором'язливих фрейлін: з'їхавши на узбіччя, відчиніть обоє правих дверей і поставте нічну вазу біля середньої стійки — мобільний туалет готовий.
Подякувати 🎉