Facebook Pixel

Урок французької. Кінопрем'єри тижня

Стиль життя

Кіножурналіст Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

  • «Французький жиголо»

Французи — брати Люм'єр — подарували світу кінематограф. І французи ж досі завдяки кіно допомагають нам, глядачам, розібратися в побутовості, що нависає. Любовні трикутники, криза сімейних відносин, заплутані зв'язки між сестрами-братами, зятями і свекрухами — вічні теми для сценаристів. Пишуть багато, знімають ще більше. А дивляться — завжди. Французьким режисерам легко вдається знімати «про сімейні цінності» в будь-якому жанрі поготів.

Цього тижня в прокат вийшов ремейк американської стрічки «Як бути латинським коханцем» — з адаптованою назвою «Французький жиголо».

Про чоловіка за 50, який живе за рахунок багатих жінок, звик до краси і затишку і, загалом-то, не планує розвиватися і змінюватися. Максимум змін, яких вимагає його душа, — це поміняти ресторан для обіду, майстра для підкреслено фарбованого волосся і марку автомобіля.

Одним словом — жиголо. Але трішки втомлений і трохи забув про те, навіщо творці придумали йому випробування у фільмі.

А саме розрив стосунків з багатою «бабусею». Хвилинне усвідомлення, що в ситуації, коли тебе позбавляють джакузі з басейном, перукаря, банківської карти і теплого місця поряд з грошовим, нехай і старіючим мішком, тобі нікуди податися. Немає друзів, сім'ї немає. Але можна згадати про сестру з племінником, щоб затриматися на ніч-другу. І перетворити комедію в драму.

Тому що в підсумку герой Алекс усвідомлює, що справжні почуття дорожче будь-якого джакузі, а племінник, який завжди цікавиться «Як твої справи?«, — кращий друг.

Проте визнаємо: французьку версію сильно спростили, а виконавця головної ролі свідомо зробили занадто смішним і безглуздим.

Але відпочити, розслабитися і посміятися на цьому фільмі у вас вийде.

Режисер: Олів'є Баррі

Тривалість: 94 хвилини

  • «Відок: Імператор Парижа»

Завдяки герою цієї стрічки сьогодні існують такі системи національної безпеки, як ФБР і Скотленд-Ярд.

Завдяки йому Париж 1811 року очистився від розгульної злочинності.

Завдяки йому, ви зможете отримати справжній історичний екскурс у початок 19 століття.

Мова йде про відомого французького — якщо слідувати хроніці подій — злочинця, а потім сищика; але про реальну людину на ім'я Ежен Франсуа Відок. У фільмі його грає Венсан Кассель.

У 14 років Відок випадково вбив свого вчителя, далі — часом швидке, а часом повільне, але все ж стрімке падіння на дно. І ось він вже в тюремних кайданах на кораблі, де кожен хоче встромити ножа під ребро, плюнути, убити, знищити. Якби не втеча, не було б фільму. Якби не втеча, у Відока не знайшлося б сил на нове життя, в якому він намагався шукати любов і можливості почати все спочатку. Без кайданів в душі і в своїх снах. Тому, коли наполеонівський уряд запропонував йому угоду — зачистити вулиці від злочинців за допомогою своїх «неблагонадійних дружків», він погодився.

А от спостерігати за цією трансформацією з низів до чистильника вулиць і головного сищика Франції рекомендую в кінотеатрі. Без попкорну, але з увагою до історії.

Режисер: Жан-Франсуа Ріше

Тривалість: 110 хвилин

Фотогалерея
Фото: VОЛЬGА Україна

Фото: VОЛЬGА Україна

Фото: VОЛЬGА Україна

Фото: VОЛЬGА Україна

Фото: MMD UA

Фото: MMD UA

Фото: MMD UA

Фото: MMD UA

Фото: VОЛЬGА Україна Thumb Фото: VОЛЬGА Україна Thumb Фото: MMD UA Thumb Фото: MMD UA Thumb
Mazda6: рубіновий хіросімський ягуар Життя

Mazda6: рубіновий хіросімський ягуар

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі