Facebook Pixel

Прокат українського фільму про будинок «Слово» продовжено на четвертий тиждень

Життя

Успіх прокату художнього фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман" про «розстріляне відродження» підштовхнув команду проєкту продовжити прокат ще на один тиждень, до 5 червня.

Quote«Прокат подовжено на тиждень, по 5 червня включно. Але кількість сеансів зменшується, тому що це четвертий тиждень прокату», – повідомили The Page в команді проєкту.

За офіційними даними, з прем'єри 9 травня по 28 травня стрічку в кінотеатрах переглянули понад 83 тис. глядачів майже по всій Україні. Збори за перші три вікенди прокату склали 12,808 млн грн (при знімальному бюджеті в 60 млн грн).

83 тис. глядачів – це населення середнього українського міста, нагадує авторка сценарію Любов Якимчук.

Quote«Такі цифри важко збагнути, тому уявляю це, як середнє українське місто, де всі пішли в кіно. Зазвичай українські фільми в прокаті тримають лише два тижні, продовжують, якщо люди ходять. Кажуть, в українського кіно ніколи не було більше п'яти тижнів, і то було лише один раз. Тому встигніть побачити, бо потім невідомо коли. Ну, і великим містом починають вважати міста після 100 тисяч людей», – написала Якимчук у себе в ФБ.

Що відомо про фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман»

Нагадуємо, сюжет фільму, знятого в чорно-білих кольорах кіно 30 – 40-х років, побудовано на реальних подіях 1927 – 1933 років. Тоді у Харкові в одному житловому будинку зібрали майже весь цвіт української літератури для комуністичного «перевиховання» . Більшість мешканців була репресована та завершила життя в таборах (включаючи урочище Сандармох). Вижили тільки ті, хто зламався та «перевзувся» на рейки соціалістичного реалізму.

Сценарій написали Тарас Томенко та Любов Якимчук, режисер – Тарас Томенко, оператор-постановник Михайло Любарський, художник-постановник Шевкет Сейдаметов, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк.

Головні ролі у фільмі зіграли Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина), Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

Виробництво фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» здійснила компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» та родини Петровських. Дистриб'ютор – компанія B&H.

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» зібрав понад 82 тис.глядачів та 12,8 млн грн в прокаті за три тижні. Фото: Любов Базів

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» зібрав понад 82 тис.глядачів та 12,8 млн грн в прокаті за три тижні. Фото: Любов Базів


Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат

Що подивитись на День незалежності США: десять фільмів про американську історію Життя

Що подивитись на День незалежності США: десять фільмів про американську історію