В період небаченої турбулентності в країні, коли у людей руйнуються сенси, бізнес повинен демонструвати, що справжня сила криється в турботі про своїх людей. МХП міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій не просто адаптується до нових реалій – компанія створює інноваційну модель підтримки працівників, яка охоплює всі аспекти їхнього життя: від захисту й підтримки фізичного та ментального здоров'я до професійного розвитку. Давайте дізнаємося, як МХП перетворює виклики на можливості, створюючи середовище, де кожен співробітник відчуває себе захищеним, цінним і готовим до майбутнього.
Фокус на підтримку ментального та емоційного добробуту
В МХП наголошують, що працівники — найцінніший ресурс для компанії. Саме тому в МХП приділяють особливу увагу до заходів з підтримки психологічного та емоційного добробуту. Чотири роки тому в компанії впровадили стратегічну програму з підтримки психологічного здоров’я.
«Це можливість для співробітників у робочий час звернутися за консультацією до команди психологів та коучів як із бізнес-питаннями, так і з приватними. Маємо вже перші результати — понад 15,5 тисячі консультацій починаючи з 2020 року».
Анастасія Громова
директорка департаменту стратегії і методології управління персоналом МХП
Від початку повномасштабного вторгнення потреба співробітників у психологічній підтримці зросла, тому у березні 2022 року в МХП запровадили додаткові програми цього напряму.
Зараз в компанії працює 19 психологів, які турбуються про психічний стан колективу та про кожного працівника окремо.
«Постійні зміни в емоційному стані людей позначаються на їхній роботі та особистому житті, можуть призводити до конфліктів та погіршення комунікації в колективі. Тому розробляємо програми та ініціативи, спрямовані на покращення ментального здоров'я наших співробітників. Приділяємо багато уваги тому, щоб навчити людей не відчувати постійну тривогу».
Анастасія Громова
директорка департаменту стратегії і методології управління персоналом МХП
Школа життєстійкості стала одним з рішень цього завдання. Це можливість для співробітників щотижня протягом півтори години піклуватися про своє ментальне здоров'я, формувати навички саморегуляції та швидкого відновлення. Програма складається з простих інструментів для зниження напруги та відновлення.
Також для працівників МХП розробили комплексну програму з розвитку емоційного інтелекту. Ці інструменти виявилися корисними не лише для самодопомоги під час стресових ситуацій, а й дозволяють працівникам краще розуміти співбесідників та зробити ефективнішою комунікацію у колективі.
«Крім цього, ми постійно проводимо групові заняття, воркшопи, психологічні майстерні та навіть бізнес-ігри з фокусом на розвитку ключових навичок», — каже Громова.
Справжнє піклування про здоров’я працівників, а не формальні профогляди
В компанії переконані, що ментальне та фізичне здоров’я взаємопов’язані, і втома від тривалої війни накопичується. Як рішення цієї проблеми, була створена програма «МХП-Здоров’я». Комплекс заходів націлений не лише на проведення профілактичних обстежень, доступної діагностики та лікування, але й на просвіту про здоровий спосіб життя.
«Зміна способу мислення наших працівників є однією з головних ідей програми. Ми хочемо, щоб наші люди не йшли до лікаря, коли не йти вже неможливо, а діагностували проблеми зі здоровʼям на самому початку, коли ще є час їх виправити. І додатково це боротьба з самолікуванням».
Олена Бойченко
директорка з питань захисту здоров'я та безпеки співробітників в МХП
В рамках МХП-Здоров’я співробітників максимально наближають до лікарів, як-от нещодавній офтальмологічний медичний чекап на підприємствах напрямку логістики, де здебільшого працюють водії.
«Для них зіp — цe питання безпеки. Bci працівники мали можливість пройти обстеження на сучасному обладнанні, отримати консультацію лікаря i навіть придбати готові окуляри. Для тих, кому було рекомендовано оперативне лікування, ми відкрили окрему програму та профінансували операції. Люди кажуть, що ми допомогли їм відчути справжню турботу. Відгуки колег надихають нас продовжувати роботу», — каже Олена Бойченко.
Мета MXП — розвиток напряму корпоративного здоров’я до рівня, коли турбота про працівників стає однією з причин, заради якої люди обирають компанію.
Підтримка військових та ветеранів як соціальна відповідальність всієї команди
Після повномасштабного вторгнення в компанії запустили проєкт «МХП Поруч», щоб надавати підтримку ветеранам, мобілізованим працівникам та їхнім сім’ям. Згодом програма поширилися на мешканців громад, де працюють підприємства МХП.
«У межах програми ми забезпечуємо соціальну, психологічну та юридичну допомогу, гуманітарну допомогу військовим частинам, організовуємо медичні обстеження, лікування й реабілітацію».
Інна Захарчук
HR бізнес-партнерка напряму КСВ в МХП
Понад 3200 співробітників MXП були мобілізовані або пішли добровольцями на фронт з початку повномасштабного вторгнення. Понад 400 ветеранів уже повернулися до роботи в компанії. Крім того, протягом цього періоду понад 100 ветеранів влаштувалися в компанію після повернення зі служби.
3 перших днів російсько-української війни в МХП запустили програму реінтеграції та реадаптації військових та ветеранів — «MXП Поруч». Команда з 4 фахівців із супроводу та 19 координаторів Центру із взаємодії з військовими та ветеранами забезпечують комплексну підтримку для військових, ветеранів та їхніх родин: від медобстеження, лікування та реабілітації до соціальної та професійної адаптації.
«Ми зберігаємо зa працівниками-військовими робоче місце та заробітну плату, підтримуємо запити підрозділу, де вони служать, забезпечуємо медичний, психологічний та правовий супровід, поруч з родинами».
Інна Захарчук
HR бізнес-партнерка напряму КСВ в МХП
Адаптація та інтеграція ветеранів у колектив є важливою завданням програми «МХП Поруч». У відділі ментального здоров'я створена окрема група психологів, які спеціалізуються на роботі з людьми, які мають бойовий досвід.
МХП опікується сім’ями військових, збирає жіночі ретрити, надає допомогу психологів — як родинам, так і самим військовослужбовцям. Це важливо, адже військовий знає, що його тил прикритий, йому і його сім’ї допомагають.
Також у компанії обов’язково проводять тренінги для керівників, які мають навчитися комунікувати з ветеранами. Досвід учасників бойових дій змінює людей, але він також може бути корисним для робочого колективу.
Які інструменти застосовують в МХП для професійного зростання робітників
Якими б складними не були часи в країні, але компанія продовжує розвиватися й розвивати своїх співробітників. Тому окрім програм турботи про ментальне і фізичне здоров'я, підтримки ветеранів, компанія також інвестує у навчання та розвиток своїх команд. Також МХП тримає руку на пульсі ринку заробітних плат та своєчасно робить перегляди, щоб усі співробітники мали достойну ринкову винагороду за свою роботу.
На думку Анастасії Громової, зберегти привабливість на ринку праці МХП дозволяє не лише турбота про працівників, але й можливості для розвитку та відкритість для діалогу.
У кожного співробітника є індивідуальний план розвитку, який включає результати комплексної оцінки, очікування і зворотний зв’язок від керівника, та конкретні поради й кроки, які допомагають працювати над зонами розвитку та досягати своїх цілей. Це зменшує відчуття невизначеності, яке є основним джерелом стресу у воєнний час.
Відчуття приналежності та причетності до спільної справи — також є важливим чинником для мотивації команди та підтримки позитивного емоційного тла.
«У такому випадку важливо ідейно об'єднати колектив. Для МХП таким інструментом стали цінності компанії. Ми розробили проєкт із впровадження цінностей, який забезпечує зміцнення нашої корпоративної культури та сприяє злагодженій співпраці між співробітниками».
Анастасія Громова
директорка департаменту стратегії і методології управління персоналом МХП
Згадані вище програми турботи МХП, такі як підтримка працівників на військовій службі, їхніх сімей, залучення до спільного професійного зростання, захист фізичного й ментального здоров’я, надають працівникам відчуття захищеності та стабільності у нестабільні часи. Завдяки цьому співробітники позитивно відгукуються на усі ініціативи, які їм пропонує компанія.
Ця лояльність підкрілюється цифрами — за даними дослідження задоволеності, яке було проведено наприкінці 2023 року, 85% співробітників відповіли «так» і ще 13% – «скоріше так» на твердження «Я пишаюся тим, що працюю в МХП». А на твердження «Я впевнена/ий у завтрашньому дні завдяки роботі в МХП» – 79% співробітників відповіли «так» і ще 18% – «скоріше так».