Facebook Pixel

Генератори, свердловини та підвали: на які заміські будинки зріс попит у жовтні та листопаді

Після перших ракетних ударів по енергосистемі України в жовтні та заяв про можливий блекаут найбільше зріс попит на заміські будинки. Інтерес до оренди заміської нерухомості в листопаді втричі перевищує показники минулого року. Яке житло шукали українці восени 2022 року, The Page розповіли аналітики з OLX Нерухомість.

Оренда заміських будинків в Україні наприкінці 2022 року: яке житло шукають

Найбільше пошукових запитів про оренду заміських будинків зафіксовано 10 та 17 жовтня (38 587 і 37 356 пошуків відповідно). Також ажіотаж стався після заяв про можливий блекаут 31 жовтня (32 256 пошуків). Це втричі більше, ніж у середині листопада 2021 року.

Найбільше відгуків у листопаді збирали оголошення про оренду дачі, будинків із твердопаливним та індивідуальним електроопаленням і житла, утепленого базальтовою ватою. З-поміж регіонів, що мали найбільший попит для оренди заміського житла, — Закарпатська, Івано-Франківська та Чернігівська області. Цікавість до перших двох регіонів можна пояснити їхньою віддаленістю від фронтових зон. А Чернігівщина привернула увагу найдоступнішими цінами на будинки за містом: у цьому регіоні можна винайняти будинок у середньому за 4 тис. грн на місяць. Найдорожчі будинки надають в оренду в Київській області.

Середня вартість оренди будинку 50 м², грн/міс*

Середня ціна на оренду заміських будинків в Україні на кінець 2022 року по областям

Середня ціна на оренду заміських будинків в Україні на кінець 2022 року по областям

*За даними OLX Нерухомість

Зі зростанням попиту кількість пропозицій на ринку заміської нерухомості восени збільшилася загалом на 7%. Проте основне зростання припадає на сегмент будинків із генераторами — їх побільшало в 6 разів.

Попит на заміську нерухомість із генераторами на початок листопада збільшився майже в 4 рази проти вересня (з 3 до 10 потенційних орендарів на 1 оголошення). У жовтні шукачів заміського житла також цікавила наявність підвалу та власної свердловини на воду (10 і 9 шукачів відповідно).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉