Facebook Pixel

Держава обов'язково забере у Ротенбергів найбільший ТРЦ Києва Ocean Plaza, — експерт

Держава обов'язково націоналізує флагманський торговельний центр Ocean Plaza, оскільки об'єкт належить російським власникам — олігархам-братам Ротенбергам.

Про це заявив The Page гендиректор компанії NAI Ukraine, СЕО проєктного бюро Urban Experts Urban Experts Віталій Бойко.

За його словами, власність Ротенбергів у центрі Києва — це сором столиці, особливо під час війни.

Quote«Ocean Plaza — ТРЦ номер один в Україні і дуже дорогий об'єкт. Вона була фіналістом конкурсу на найкращий торгівельний центр світу у 2016 році. Він дуже якісний як бізнес, а головне — він є стартовим майданчиком для нових брендів. З точки зору бренду і бізнесу він має дуже вагомий вплив на весь ринок в Україні», — зауважив експерт.

Брати Ротенберги, олігархи, наближені до президента рф путіна, стали власниками торговельного центру ще в 2011 році, ще до війни. Тоді, за словами Віталія Бойка, це була угода на $250 млн.

У 2014-му якийсь час рахунки ТРЦ були під якимись санкціями — це заважало їм виводити кошти, але згодом російські олігархи зуміли домовитись.

Quote«Те, що цей актив буде відібраний, — це 100%. Інша річ — слід організувати контроль, а в чиї руки він перейде і на яких умовах, і чи не буде майно російських олігархів перерозподілено між своїми. Щоб не було так як з ТРЦ «Республіка», яка належить підсанкційному олігарху Фірташу, але на паперах — Хомутиннику», — зауважив експерт.

Водночас він наголосив, що велике питання, хто стане новим власником ТРЦ.

За його словами, Ocean Plaza буде лакмусом, чи справді в Україні є суттєві зміни — коли вилучені у російській власності об'єкти будуть відкрито продані, а не передані своїм.

Нагадаємо, що ТРЦ Ocean Plaza — найбільший у Києві центрально-міський торгово-розважальний центр (Down Town Shopping Center), перша черга якого відкрилася восени 2012 року. Загальна площа першої черги складає 165 тис. кв. м. У рамках ТРЦ представлено понад 400 магазинів найвідоміших брендів та 30 концептуальних ресторанів.

На момент здачі проєкт коштував близько $300 млн. Зараз управляє проєктом «ТПС Недвижимость» (Москва), яка належить російським олігархам Ротенбергам.

Те, що контрольний пакет ТРЦ належить російським олігархам, підтвердиа нещодавно в інтерв'ю Forbes Україна бізнесмен Василь Хмельницький. «51% точно належать російській компанії. Якщо влада вирішить, що цей обʼєкт потрібно націоналізувати, значить, так і буде», — заявив він.

Брати Ротенберги належать до касти наближених до путіна олігархів. Аркадій Ротенберг, якого часто називають «королем держзамовлення», освоїв мільярдні контракти на будівництво та технічне обслуговування Керченського моста, а згодом він став бенефіціаром п'яти готельних комплексів у Криму.

Після скандалу з розкішним палацом путіна в Геленджику Аркадію Ротенбергу довелось «прикрити» путіна: він оголосив себе власником особняка. За даними журналу Forbes, Ротенберг, який внесений в санкційний список США за фінансування режиму путіна, є одним з 50 найбагатших людей росії. Його статки становлять близько $2,6 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉