Більшість звільнених бійців ще мають пройти реабілітацію. Фото: СБУ
СБУ оприлюднила відео моменту звільнення українських військовополонених, з якого видно, що частині з них була потрібна підтримка, аби вийти з літака та дійти до транспорту на землі.
СБУ показала унікальне відео обміну військовополонених [відео]
Тож деяких вели за руки (наприклад, вагітних медикинь), а поранених несли на візках.
Як розповіли представники української влади, що організовували процес, обмін 215 українських військовополонених відбувався одразу у чотирьох країнах — Україні, Польщі, Туреччині та Саудівській Аравії.
За словами голови ГУР Міноборони Кирила Буданова, звільнених захисників можна розділити на такі групи:
- Нацгвардія — 118 людей (з них 108 — полк «Азов»);
- ВМС — 50 людей;
- ЗСУ, інші підрозділи — 22 людини;
- поліція — 9 людей;
- ГПСУ — 9 людей;
- ТРО — 9 людей;
- СБУ — 1 людина;
- Держспецслужба транспорту — 1 людина;
- Митна служба — 1 людина;
- цивільні — 2 людей.
Всього вдалося звільнити 124 офіцерів і 89 сержантів та рядових. Безпосередньо виведених в полон з «Азовсталі» серед звільнених — 188 людей, восьмеро з них, як уже писав The Page, були поранені під час вибуху в Оленівці, який вчинили рашисти.
Також, як ми уже повідомляли, вдалося звільнити 10 іноземців, що захищали Україну, частину з них так звана влада «ДНР» приговорила до страти.
За словами колишнього командира полку «Азов» Андрія Білецького, більшість азовців знаходяться не в найкращому стані, тому перебувають у лікарні. Патронатна служба «Янголи Азову» наразі збирає 10 млн грн на їхнє відновлення.
Білецький розповів про стан здоровʼя звільнених азовців [відео]
Під час обміну у Туреччині, куди відправили українських командирів «Азовсталі» Дениса «Редіса» Прокопенка, Святослава «Калину» Паламара, Олега Хоменка та Сергія «Волину» Волинського, був присутній голова МВС Денис Монастирський. За його словами, захисники були дуже виснажені: процедура тримала 12 годин, і вони до останнього не знали, що йдуть на обмін.
Крім того, голова ГУР зазначив, що найбільше на видачі Віктора Медведчука росії наполягала ФСБ, адже через нього працювали агентурні мережі та фінансували іноагенти на певних посадах.
«Це засіб і впливу, і заробляння та відмивання коштів. Це і є головна причина, чому вони так за нього боролись», — пояснив Буданов.