Facebook Pixel

Як фейки польських фермерів про українське збіжжя впливають на блокування кордону

Як фейки про українське зерно впливають на блокування кордону

Як фейки про українське зерно впливають на блокування кордону

Однією з проблем блокування українського кордону польськими фермерами є безліч фейків, в які вірять протестувальники, зазначає Олег Хоменко, гендиректор УКАБ, який постійно спілкується з обома сторонами конфлікту.

В інтерв’ю The Page він розповідає головні тези потенційного російського ІПСО на польських протестувальників і чому вони є неправдивими.

Міфи польських фермерів про українське зерно

Він каже, що насправді важко зрозуміти реальні мотиви протесту, бо самі польські протестувальники насправді не можуть навіть сформувати свої аргументи. Говорилося, що:

  • українське зерно збило їм ціну на продукцію;
  • українське зерно є небезпечним, напічкане хімією,
  • українські агроолігархи хочуть заполонити ринок ЄС продуктами.
Quote«Але ж були світові тенденції на ринку, що після різкого підняття вартості на продукцію, зокрема на зерно у зв'язку з початком повномасштабного вторгнення, пішло поступове падіння. Тільки полякам тоді чомусь тодішній міністр аграрної політики казав: «Ви ще не продавайте, тому що буде ціна підійматися». Фермери прислухались до цього. Прибутків не отримали», – зазначає Хоменко.

Але це сталося не тільки в поляків, у Франції ціна зменшилась, у Німеччині, в Іспанії. Не вони єдині.

Українські агроолігархи та транснаціональні монстри

Іншою тезою протестувальників є злі українські агроолігархи та транснаціональні компанії, які руками українців намагаються знищити польське фермерство.

Quote«Якщо дивитися на цифри, це не так. Наприклад, в нашу асоціацію (УКАБ) входять великі сільськогосподарські компанії, які обробляють в цілому понад чотири мільйони гектарів. А де решта 38 мільйонів гектарів?», – зазначає гендиректор УКАБ.

Цю землю обробляють середні та малі сільгоспвиробники. Тому посилатися на це не можна.

Quote«Ще один міф, що українські агрокомпанії контролюють іноземні, транснаціональні американські, китайські, німецькі компанії. Але фактом є те, що переважна більшість українського агробізнесу знаходиться в управлінні вітчизняних стейкхолдерів. Разом з тим варто відмітити, що є ряд компаній в Україні, які мають польських інвесторів, і торгуються на Варшавській біржі. Є компанії, в яких 20-30% інвестиційного портфеля належить, наприклад, Польському пенсійному фонду», – нагадує Олег.

Чому головним бенефіціаром блокування кордону поляками є росія (відео)

Подякувати 🎉