В Україні триває двадцять шостий день війни проти російських окупантів. Цей день був багатим на різні новини у сфері бізнесу, політики та економіки. пропонує дайджест, який допоможе дізнатися більше про ситуацію в Україні.
Головними подіями цього дня стали:
- уряд запустив програму допомоги українцям, які вимушено залишили свої домівки через вторгнення Росії. Кожному переселенцю в Україні держава виплатить мінімальну щомісячну грошову допомогу в розмірі 2 тис. грн. Виплату можна буде отримати через застосунок «Дія» на картку в банку. Ще 3 тис. грн буде виплачено на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала до безпечнішого регіону;
- міністри закордонних справ країн Євросоюзу 21 березня розглянуть п'ятий пакет санкцій проти Росії. Перелік санкцій планують значно розширити завдяки включенню до нього нових імен. Також у Брюсселі обговорюють запровадження ембарго на російську нафту;
- Євросоюз збільшить фінансування постачання озброєння для України до 1 млрд євро, повідомила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Утім, глава МЗС ФРН не стала повідомляти деталі надання зброї Україні, щоб убезпечити ці постачання.
Економіка
- Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Червоний Хрест Китаю надасть Україні додаткові 10 млн юанів ($1,57 млн) як гуманітарну допомогу. Як повідомляє посольство Китаю в Україні, це допомога, яку виділяє китайська сторона з огляду на розвиток поточної ситуації та відповідних потреб.
- Україна й далі обслуговуватиме державний борг попри війну, повідомив уповноважений із питань управління держборгом Юрій Буца. Також він закликав бізнес розірвати економічні зв'язки з Росією.
Політика
- Сенат США цього тижня розпочне розгляд законопроєкту про «зупинення нормальних торговельних відносин із Росією». За позбавлення РФ режиму найбільшого сприяння торгівлі проголосували 424 члени Палати представників, вісім конгресменів виступили проти. Водночас у заяві на сторінці Палати представників зазначається, що законопроєкт також передбачає зупинення нормальних торговельних відносин із Білоруссю.
- Російські окупанти проводять масову мобілізацію на територіях Донецької та Луганської областей. Зокрема, окупанти підвищують вік «мобілізованих» в ОРДЛО до 65 років.
- В Україні під час війни заборонили використання відеореєстраторів на авто- й мототранспорті в усіх регіонах України. Зокрема, заборонено фотографування та відеозйомку доріг загального користування, об'єктів загального призначення, об'єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень, розташування, зосередження або переміщення підрозділів сил оборони.
- Нова Зеландія збільшить допомогу Україні для протидії російському вторгненню ще на $5 млн, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Також він подякував прем'єр-міністру Нової Зеландії і країні загалом за підтримку України.
Бізнес
- Держава виплачуватиме по 6,5 тис. грн роботодавцям за кожного працевлаштованого переселенця з постраждалих регіонів. Через те прем'єр Денис Шмигаль закликав роботодавців приймати переселенців на роботу й далі вести бізнес у регіонах, де це можливо.
- У застосунку «Дія» знову з'явилася можливість для ФОП (фізична особа-підприємець) усіх груп сплатити податки онлайн
- Уже 40 українських підприємств переміщено із зони активних бойових дій за програмою релокації виробничих об’єктів. З них 18 компаній відновили свою роботу на новому місці. Найближчим часом потужності ще 299 компаній буде доправлено до нового місця роботи.
Контекст.
- Раніше ми писали про бойові втрати російських загарбників на 21 березня 2022 року — їх щодня надає Генштаб ЗСУ.
- Також ми надавали оперативну інформацію про російсько-українську війну станом на 21 березня 2022 року — 26-й день активного російського вторгнення.
- Крім того, США планують надати Україні озброєння на $800 млн, а європейські країни готові допомогти покращити українську ППО. Як ця допомога виглядатиме на практиці, читайте за посиланням.
Подякувати 🎉