Facebook Pixel

Війська для України, претензії Кремля та тиск на Байдена: дайджест іноземних ЗМІ на 21 березня

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: сьогодні, 21 березня, медіа висвітлювали те, як Ізраїль та Туреччина намагаються виступити миротворцями у перемовинах між Києвом та Москвою, як США розчарувалися у тих переговорах і як у Штатах тиснуть на президента Джо Байдена, аби не тягнули із допомогою нашій державі.

Також Захід обговорює тему введення миротворців, поїздку Байдена у Варшаву та можливість для союзників направити свої війська до України.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські й американські медіа, висвітлюючи 26 днів активного російського вторгнення.


Ізраїль як миротворець і претензії Кремля

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Reuters повідомляє, що прем'єрміністр Ізраїлю Нафталі Беннетт, який намагався виступити посередником у припиненні українсько-російського конфлікту, заявив, що попри певний прогрес між сторонами залишаються великі розбіжності.

Quote«Попереду ще довгий шлях, бо... є кілька спірних питань, деякі з них є фундаментальними», — сказав він.

Беннет додав, що Ізраїль «разом з іншими друзями у світі продовжить спроби подолати розрив і покласти край війні».

znimok-ekrana-2022-03-21-o-174842.png

Sky News опублікувало серію претензій, висунутих сьогодні Кремлем на брифінгу:

  • Країни, які мають вплив на Київ, повинні використовувати це, щоб зробити Україну «конструктивнішою» у мирних переговорах;
  • Переговори з Україною йдуть не так прогресивно, як хотілося б Росії. Росія активізує зусилля, щоб прискорити переговори;
  • Для можливої зустрічі президента Росії Володимира Путіна та лідера України Володимира Зеленського «немає підстав»;
  • Заяви про те, що Росія не дозволяє евакуацію мирних жителів України, в Кремлі назвали «брехнею» (при тому, що саме окупанти розстрілюють «зелені коридори» — прим. ред.);
  • Націоналісти в Україні «заважають мирним жителям тікати гуманітарними коридорами»;
  • Нафтове ембарго вдарить по енергетичному балансу Європи, тоді як США нічого не втратять.

Одеса та Київ: росіяни не полишатимуть спроб їх узяти

voina-lyudi.jpeg

BBC, посилаючись на генерала сера Річарда Берронса, повідомляє, що портове місто Одеса стане наступною «логічною» ціллю Росії.

На його думку, окупанти застосовуватимуть вогневу міць до українських збройних сил у глибині, завдадуть удару по маршрутах постачання, їхній логістиці та авіабазах, а також силах, що ведуть бойові дії.

Quote«І тоді вони будуть бити по містах та територіях, якими, на їхню думку, вони мають володіти», — пояснив Берронс.

У цьому плані Одеса є наступною метою Росії на півдні, адже її захоплення ізолює економіку України від торгових шляхів через Чорне море.

Водночас росіяни продовжуватимуть чинити тиск на Київ, адже це — політичний центр тяжіння. Але вони знають, що це дуже велика ціль і надто добре захищена, щоб силою прорватися через усе місто.

Міноборони Великобританії підтверджує, що Київ залишається пріоритетом для Росії, тому у найближчі тижні будуть нові спроби оточити його.

Росія не схильна до дипломатичного вирішення питання — США

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The Guardian повідомляє, що США не виказують оптимізму щодо переговорів по України, адже Володимир Зеленський посилює тиск на Джо Байдена.

Малоймовірно, що у найближчій перспективі війна в Україні закінчиться шляхом переговорів, у міру того, як тиск на президента США продовжує зростати напередодні важливого саміту НАТО в Європі цього тижня, попередила пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Байден, який стикається зі зростаючим невдоволенням своїм підходом до війни, вирушить до Брюсселя в четвер 24 березня, а потім до Польщі. Він обговорить пропозицію Варшави про відправку миротворчих сил в Україну, що в Штатах вважають малоймовірним сценарієм.

Водночас переговори Росії та України, попри підтримку їх Штатами, здаються односторонніми, зазначила Томас-Грінфілд:

Quote«Росіяни не схилялися до жодної можливості переговорного та дипломатичного рішення».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив на каналі NBC:

Quote«Туреччина докладає реальних зусиль, щоб спробувати полегшити та підтримати переговори між Росією та Україною. Поки що зарано говорити про те, чи можуть ці переговори призвести до якогось конкретного результату».

НАТО не відправить свої війська, але підтримає союзників

voina-i-nato.jpeg

Томас-Грінфілд розповіла про перспективи присутності миротворчих сил НАТО в Україні.

Quote«Я не можу передбачити, які рішення будуть прийняті та як НАТО відреагує на польську пропозицію, — сказала вона. — Що я можу сказати, то це те, що наразі американських військ в Україні не буде».

Водночас інші країни НАТО можуть вирішити, що вони хочуть ввести війська на територію України, і це буде їхнє рішення, заявила посол.

Quote«Ми не хочемо, що це переросло у війну зі Сполученими Штатами, але ми підтримаємо наших союзників по НАТО», — підкреслила вона.

Посол також назвала факт насильницького вивезення декількох тисяч жителів Маріуполя до Росії обурливим, адже на них чекає концтабір, або табір для військовополонених.

Критика Байдена всередині США: його просять активізуватися

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Республіканці критично поставилися до темпів та змісту підтримки США України.

Quote«Президента доводилося підштовхувати та тягнути туди, де він перебуває сьогодні», — каже сенатор-республіканець від штату Вайомінг Джон Барассо.

За його словами, саме Конгрес запровадив санкції, запровадив заборону на російську нафту, запровадив зброю та весь цей великий пакет допомоги. Наразі адміністрація виділила лише $1 млрд з обіцяної суми.

Quote«Ми могли б не опинитись у цій ситуації, якби вони ввели каральні санкції до того, як танки почали рухатися», — вважає республіканець.

Лідер меншості в Сенаті Мітч МакКоннелл додає, що, на його думку, Байдену «необхідно активізувати свою гру»:

Quote«Загалом президент вчинив правильно, але недостатньо швидко. Я спантеличений тим, чому ми не можемо передати країні польські МіГи».

МакКоннелл додав, що Байдену слід відвідати дружні країни, близькі до зони конфлікту, такі як Румунія, Польща та країни Балтії:

Quote«Вони знаходяться прямо на передовій, і їм потрібно знати, що ми разом з ними боремося за перемогу».

Американські екстремісти та вимоги надати Києву літаки

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Мітч МакКоннелл засудив республіканських екстремістів, які виступають проти підтримки України, таких як конгресмен від Північної Кароліни Медісон Коуторн, який назвав Зеленського «головорізом».

Водночас серед союзників Байдена зростає занепокоєння. Дік Дурбін з Іллінойсу, представник Демократичної партії у Сенаті, повторив заклик схвалити підтримку України з повітря.

Quote«Ми просимо відправити третину польських ВПС в Україну», — сказав він.

Звичайно, треба підтримати поляків, що знаходяться в декількох кілометрах від війни, але для того є способи та озброєння.

Quote«У нас є способи надати ракети класу «земля-повітря» та засоби протиповітряної оборони, які будуть тримати росіян у страху в плані їхніх повітряних атак», — запевнив демократ.

Водночас посол Польщі в США Марек Магеровскі наголосив, що пропозиція щодо розміщення миротворчих сил в Україні є лише «попередньою концепцією».

Quote«Ми не можемо приймати жодних рішень в односторонньому порядку, вони повинні бути прийняті всіма членами НАТО, — сказав він CNN. — Якщо відбудеться вторгнення на територію НАТО, Росія може очікувати дуже жорстку відповідь».

Євросоюз готує нову оборонну стратегію

evrosoyuz.jpeg

The Telegraph повідомляє, що Євросоюз збирається ухвалити нову оборонну стратегію, спрямовану на підвищення боєздатності блоку, включаючи створення сил швидкого реагування чисельністю 5 тис. осіб.

План, який розробляли протягом двох років, в останню хвилину було переписано, щоб зосередити увагу на загрозі з боку Росії після того, як Москва вторглася в Україну.

Quote«Це не відповідь на українську війну, але це частина відповіді», — заявив представник зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.

Він сказав про це перед зустріччю міністрів закордонних справ та оборони блоку:

Quote«Коли ми починали працювати, ми не могли уявити, що в останній момент затвердження ситуація буде настільки поганою, що Європі доведеться зіткнутися з таким великим викликом».

Повернення дипломатів до Києва та захоплення Зеленським

Фото: Офіс президента України

Фото: Офіс президента України

Британське видання The Independent повідомляє, що прем'єрміністр Словенії Янез Янша написав у Twitter, що його країна незабаром поверне дипломатів до Києва. Він закликав ЄС зробити те саме.

За його словами, ті, хто повернеться до зони бойових дій, будуть «добровольцями».

Також видання повідомляє, що прем’єр Великобританії Борис Джонсон заявив, що він запропонував президентові України Володимиру Зеленському та його родині притулок у Сполученому Королівстві приблизно тоді, коли Росія вторглася до України.

За словами Джонсона, така можливість обговорювалася давно, але Зеленський відмовився:

Quote«Володимир завжди висловлював свою позицію чітко: в нього є обов'язок перед українським народом; він залишиться там, він дбатиме про нього. Я повинен сказати, що захоплююся ним».

Він також назвав Зеленського «героїчним військовим лідером» за те, як він «об'єднав свій народ» та «мобілізував світ».

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Також пан Джонсон сказав в інтерв'ю Sunday Times, що український президент регулярно спілкується ним і що він «абсолютно чарівливий хлопець, але він також виявився джерелом натхнення».

Прем’єр Великобританії висловив дуже і дуже сильне бажання підтримати президента України всіма можливими способами і не виключив візит до Києва.

Quote«Чи це буде корисним способом продемонструвати мою підтримку, я не знаю, але для Путіна провал і успіх Зеленського мають величезне стратегічне, політичне, економічне та моральне значення», — вважає Джонсон.

Прем’єр Британії виразив надію, що Київ «ніколи не впаде».


Замість післямови. Захід вочевидь дуже добре збагнув, що Росія не готова до дипломатичного вирішення питання і лише розтягує час, аби виснажити Україну. Навіть на паузу у обстрілах Кремль не погодився, адже боїться, що Київ встигне перегрупуватися. Це говорить дуже багато про страхи Володимира Путіна, але також показовим є затягування часу НАТО із передачею Україні польских літаків і систем протиповітряної оборони.

Звичайно, приємно чути про те, як голова британського уряду захоплюється президентом України, але це аж ніяк не допомагає у ситуації, коли Росія почала скидувати на Київ свої ракети «Кинджал» та готова нищити мирне населення, аж поки не отримає падіння морального духу української армії.

Звичайно, Кремль недооцінює силу українців, вважаючи, що їх можуть налякати розгони мітингів у Херсоні зі зброєю чи подальші бомбардування, але кількість жертв війни зростає, і ціна нашої майбутньої перемоги стає все більшою. Україна виборює свою незалежність уже 26 діб.

Подякувати 🎉