Facebook Pixel

Позерство Путіна та скарги на США, що тримають Україну за руку: дайджест іноземних ЗМІ на 19 березня

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: сьогодні, 19 березня, медіа висвітлювали те, як Росія використовує перемовини про мир з Україною, аби перегрупувати війська, прозріння Британії, що на нашій країні Путін не зупиниться, а також позерство РФ щодо своєї гіперзвуковою ракети.

Крім того, Європу закликали повністю заборонити торгівлю з РФ, а Японія вийшла на розмову з Індією, що досі не засудила російську агресію

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські й американські медіа, висвітлюючи 24 дні активного російського вторгнення.


Брехня Кремля: Росія просто перегруповує війська

Фото: twitter.com/trussliz

Фото: twitter.com/trussliz

Видання The Times опублікувало інтерв’ю з головою МЗС Великобританії Ліз Трасс.

Наступного тижня прем'єр-міністер вирушить до Брюсселя на саміт лідерів НАТО, де буде присутній також президент США Джо Байден. Видання висловлює сподівання, що саме на саміті обговорення перейде до «завершення» війни.

Сама Трас, однак, сумнівається в перспективах успіху, попереджаючи, що Росія використовує переговори як відволікаючий маневр, намагаючись оживити свою військову кампанію, що йде з перебоями.

Quote«Я налаштована дуже скептично, – каже вона. — Те, що ми бачили — це спроба створити простір для перегрупування росіян. Їхнє вторгнення йде не за планом. Ми не бачимо серйозного виведення російських військ чи будь-яких серйозних пропозицій на столі переговорів».

За її словами, росіяни брехали, брехали й брехали під час будь-яких розмов з ними.

Quote«Я боюся, що переговори є ще однією спробою створити ширму для прикриття жахливих [звірств]. Я маю на увазі, що якщо країна серйозно ставиться до переговорів, вона не буде без розбору бомбардувати мирних жителів цього дня», — підкреслила політикиня.

Водночас вона додала, що Україна як суверенна держава має повне право вести будь-який переговорний процес, який вважатиме за потрібне.

Трасс підкреслює, що низка угод, запропонована Києву, не дадуть йому тієї безпеки та самовизначення, на які вона заслуговує.

«Захід готовий до будь-яких варіантів»

voina-ukraina.jpeg

За словами Трасс, важливо залишатися сильними та не зважати на розмови про переговори, що відволікають від введення більших санкцій та відправки більш летальної зброї.

«Передумовою» будь-яких переговорів мав би стати вихід Росії з України. Втрати з боку росіян у таких масштабах, яких, Путін не очікував, очевидні. Але розслаблятися рано, впевнена Трасс, бо він може вдатися до будь-якого екстремізму.

За її словами, Захід готовий до всіх можливих варіантів, включно із застосуванням хімічної чи ядерної зброї в Україні.

Quote«Те, що вже сталося в Україні, переступає поріг військових злочинів. Ми збираємо докази, щоб притягти Путіна до відповідальності», — підкреслює голова МЗС.

Трагедія Путіна, вважає вона, у тому, що він не вірив, що санкції будуть введені, а Україна так палко оборонятиметься.

Санкції проти російських олігархів, вважає Трасс, ніколи не буде знято. Трасс похвалила Німеччину за «зміну позиції на 180 градусів» — від ринкового підходу до Росії до припинення роботи газопроводу «Північний потік — 2».

Quote«Вільний світ загалом надто багато уваги приділяв отриманню дешевої нафти, дешевої електроніки, дешевих товарів за рахунок нашої свободи та безпеки», — каже вона.

Гіперзвукові ракети Росії: початок атак з повітря?

Фото: російські пропагандистські ЗМІ

Фото: російські пропагандистські ЗМІ

BBC розмірковує на тему, наскільки серйозними э заяви Росії про використання гіперзвукових ракет. Російські військові заявили, що запустили балістичну ракету «Кинжал» та знищили великий підземний склад зброї на Заході України.

Якщо це підтвердиться, це буде перше застосування Росією в цій війні балістичної ракети «Кинжал», запущеної з повітря — швидше за все, з бойового літака МіГ-31.

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Російський лідер Володимир Путін представив «Кинжал» чотири роки тому як один з непереможних видів зброї.

«Кинжал» може нести як ядерну, так і звичайну боєголовку, а в нещодавніх повідомленнях говорилося, що винищувачі МіГ-31 були відправлені до Калінінграду.

Навіть якщо це правда, то багато такого озброєння на Росії немає, стверджують експерти.

Quote«Це позерство. Ми повинні розглядати це як одиничний випадок, тому що Росія не має великої кількості цих ракет», — каже Домініка Кунертова з Центру досліджень безпеки в Цюріху.

За її словами, це сигнал для Заходу, адже Путін роздратований тим, що Україні готові передати ППО та зброю. Також є сумніви щодо точності самої ракети.

Путін не вірив у вступ Києва до НАТО

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

BBC також процитувало прем’єра Великобританії Бориса Джонсона: він заявив, що Путін розпочав вторгнення до України, побоюючись, що його сусідом стане вільна демократична держава.

Джонсон вважає, що Путін насправді не вірив, що Україна збирається вступити у НАТО, або в «напівмістичну балаканину» про «походження російського народу», яку російський президент городить.

Водночас, на думку британця, Путін «не зупиниться на Україні», якщо вторгнення піде його шляхом:

Quote«Кінець свободи в Україні означатиме згасання будь-якої надії на свободу в Грузії, а потім у Молдові — це означатиме початок нового століття залякування по всій Східної Європи від Балтійського до Чорного моря».

Джонсон додав, що тепер Великобританія має зробити «необхідні сміливі кроки», щоб покласти край залежності від російської нафти та газу.

Ризик торгівлі людьми для українських дітей

Фото: unicef.org/ukraine/

Фото: unicef.org/ukraine/

Sky News повідомляє, що за даними ЮНІСЕФ, діти, які рятуються від війни в Україні, знаходяться під підвищеним ризиком.

Щонайменше 1,5 млн дітей втекли від війни в Україні з початку вторгнення 24 лютого, ще тисячі стали переміщеними особами всередині країни.

ЮНІСЕФ попередив, що діти, які залишають свої будинки, стикаються з новою загрозою з боку торговців людьми.

Нещодавній аналіз, проведений ЮНІСЕФ та Міжвідомчою координаційною групою боротьби з торгівлею людьми (ICAT), показав, що 28% виявлених жертв торгівлі людьми складають діти.

Проте експерти вважають, що діти, ймовірно, складуть ще більшу частину потенційних жертв торгівлі людьми, які втекли з України. Це пов'язано з тим, що переважна більшість всіх біженців — жінки та діти.

Близько 500 неповнолітніх без супроводу було виявлено під час переходу кордону України з Румунією з 24 лютого до 17 березня.

В Кремлі скаржаться, що США заважають їм домовитися з Україною

voina-i-nato.jpeg

Видання Sky News також процитувало голову МЗС Росії Сергія Лаврова, який попередив, що відносини РФ з Китаєм тільки зміцнюватимуться за нинішніх глобальних обставин.

Quote«Ця співпраця міцнішатиме, тому що тоді, коли Захід відверто підриває всі основи міжнародної системи, звичайно, нам — як двом великим державам — треба думати, як поводитись у цьому світі», — заявив Лавров.

Далі він заявив, що США заважають Україні піти на вимоги Росії:

Quote«Постійно відчувається, що українську делегацію тримають за руку, швидше за все, американці, не дозволяючи погодитись на вимоги, які я вважаю абсолютно мінімальними».

Польща закликала ЄС заборонити всю торгівлю з РФ

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

The Guardian з посиланням на Reuters повідомляє, що Польща закликає ЄС запровадити повну заборону торгівлі з Росією. Про це заявив прем'єрміністр країни Матеуш Моравецький.

Quote«Польща пропонує якнайшвидше додати до цього пакету санкцій торгову блокаду, [включаючи] обидва свої морські порти, але також заборону на наземну торгівлю. Повне припинення торгівлі з Росією ще більше змусить Росію замислитися над тим, чи не краще припинити цю жорстоку війну», — сказав Моравецький.

Заклик Польщі до того, щоб Москва зіткнулася з жорсткішими економічними наслідками її вторгнення до України, пролунав після того, як цього тижня держави-члени ЄС погодили четвертий пакет санкцій проти РФ.

Японія переговорила з Індією про Україну

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

The Telegraph тим часом повідомляє, що прем'єрміністр Японії Фуміо Кісіда заявив прем'єрміністру Індії Нарендре Моді, що вторгнення Росії в Україну підірвало «основу міжнародного порядку» та вимагає чіткої відповіді.

Quote«Ми (Кісіда та Моді) підтвердили, що будь-яку односторонню зміну статус-кво силою не можна вибачати в жодному регіоні, й необхідно шукати мирне вирішення суперечок на основі міжнародного права», — сказав Кісіда журналістам після зустрічі з Моді в Нью-Делі.

Тоді як Японія запровадила санкції проти десятків російських осіб та організацій та прийняла українських біженців, Індія так і не засудила вторгнення.


Замість післямови. Захід, схоже, зрозумів, що Росія використовує переговори лише як тимчасову паузу для передислокації військ (не припиняючи бомбардувати українські міста), і вже точно не зупиниться на Україні. Водночас Кремль намагається залякати Захід новими ракетами, хоча й не має їх багато, та підготувати грунт для використання хімічної зброї в Україні, аби звинуватити в цьому НАТО.

Також Москва продовжує брехати та стверджує, що саме США заважають Україні «прогнутися» під її вимоги, хоча вони від початку були для Києва неприйнятними. Тривожними виглядають попередження про ризик торгівлі людьми для дітей-біженців. Тим часом Польша, що закликає ЄС припинити всю торгівлю з агресором, і Японія, що переконує Індію засудити війну в Україні, звучать обнадійливо. Україна продовжує боронити свою незалежність вже 24 доби.

Подякувати 🎉