Facebook Pixel

Оперативна інформація про російсько-українську війну на 12:00 19 березня 2022 року

Триває двадцять четверта доба російсько-української війни 2022 року. За весь цей час ворогом лише частково досягнуто мети на Донецькому напрямку. Противника повністю зупинено в напрямку Миколаєва.

Ворог і далі завдає ракетно-бомбових ударів по об'єктах військової та цивільної інфраструктури, застосовуючи, за заявами РФ, високоточну зброю й некеровані авіаційні бомби, повідомляє Генштаб Збройних сил України (ГШ ЗСУ).

Загалом від початку бойових дій противник завдав 291 ракетного удару із застосуванням 459 ракет наземного, морського та повітряного базування, провів 1 403 авіаційні нальоти.

Основними наземними цілями російсько-фашистських загарбників стали промислові об'єкти, школи, лікарні, національні історичні й релігійні святині, житлові квартали.

Волинський напрямок

Тут суттєвих змін оперативної ситуації не відбулося.

Поліський напрямок

Окремі підрозділи загарбників обороняються в районі населених пунктів Поліське, Кропивня, Захарівка, Олива, Жовтневе, Озерщина, Липівка, Копилов, Мотижин, Бузова, Гореничі, Буча, Демидів.

На північний захід від Чорнобиля загарбники розгорнули тиловий район угруповання військ Східного військового округу.

Окупант і далі активно використовує мережу закладів охорони здоров'я міста Гомеля та Гомельської області Республіки Білорусь (РБ) для прийому своїх поранених. Використовуються лікарні з операційними відділеннями, тому планові операції для цивільного населення не проводяться.

Для поповнення втрат угруповання Східного військового округу до РБ перекинуто підрозділи 155-ї окремої бригади морської піхоти (Владивосток) та 40-ї окремої бригади морської піхоти (Петропавловськ-Камчатський).

Сіверський напрямок

Силами окремих підрозділів Центрального військового округу ворог намагається активізувати свої дії в районі населених пунктів Любеч, Славутич, Ковпита, Золотинка, Мена, Ніжин, Браниця, Калита, Богданівка, Лукаші, Ромни, Недригайлів. Проте активних наступальних дій не проводить.

Триває часткове блокування Чернігова, ворог здійснює артилерійські обстріли густонаселених районів. Силами до трьох бригад намагається утримувати оборонні позиції в районі населених пунктів Любеч, Михайло-Коцюбинське, Якубівка, Шестовиця, Золотинка, Ягідне, Лукашівка, Киселівка. Істотних змін у складі та характері дій ворога не помічено.

У напрямку Броварів загарбник діє до трьох бригад. Намагається контролювати кордон у районі населених пунктів Марківці, Заворичі, Рудня, Богданівка, Залісся, Михайлівка, Світильня, Перемога, Рудницьке, Великий Крупіль, Малий Крупіль, Петрівка. Активних дій окупанти не проводили. Противник не відмовляється від проведення наступальних дій у бік Києва й намагається здійснити перегрупування бойових підрозділів.

Слобожанський напрямок

На Слобожанському напрямку активних наступальних дій ворог не проводив. Силами Західного військового округу противник намагається утримати позиції в районі Сватового, Ізюма, Петровського, Гусарівки, Балаклії, Лимана, Малинівки. Також окуповано Кочеток, Безруки, Олександрівка, Велика Писарівка, Тарасівка, Олешня, Недригайлів, Ромни, Талалаївка.

У напрямку Сум і Охтирки підрозділи зі складу 1-ї танкової армії противника активні наступальні дії не ведуть, зосереджують зусилля на блокуванні міста Суми. Ворог намагається здійснити підготовку до наступальних дій у напрямку населених пунктів Тростянець, Охтирка, Полтава. Частина сил прямує в напрямку Прилук і Києва.

У районі Харкова підрозділи зі складу 6-ї загальновійськової армії та Північного флоту активних дій не проводили. Окупанти й далі блокують Харків і знищують його цивільну інфраструктуру. Зафіксовано проведення повітряної розвідки з використанням БпЛА «Орлан-10».

У напрямку Ізюма ворог намагається діяти в районі населених пунктів Балаклія, Гусарівка, Волобуївка, Петрівське, Протопопівка, Савинці, Веселе, Ізюм, Сніжківка, Топільське, Бахтин, Капитолівка. Активних наступальних дій не зазначено, здійснюється перегрупування та логістичне забезпечення військ. Ворог завдав ракетно-бомбових ударів по позиціях ЗСУ в районі Кам'янки.

Донецький напрямок

Ворог діє в районах населених пунктів Борова, Терни, Новокраснянка, Первомайськ, Горлівка, Пантелеймонівка, Ясинувата, Донецьк, Оленівка, Новотроїцьке, Ольгинка, Володимирівка, Микільське, Павлівка, Пречистівка.

Луганський напрямок

Противник намагався продовжити наступальні дії в районі населених пунктів Терни, Червонопопівка, на околицях Рубіжного, Кудряшівки, Пурдівки, Осколонівки, Бобрового, Жолобка, Молодіжного, Новоолександрівки, Попасної, Троїцького, Санжар, Шумів, Широкої Балки, Озерянівки.

Основні зусилля зосереджено на спробах захопити населені пункти Сєвєродонецьк, Рубіжне, Попасна.

У районі населених пунктів Сиротине та Метелкіне ворог завдав авіаційних ударів по цивільних об'єктах.

У напрямку Сєвєродонецька агресор зробив спробу проведення наступальних дій, успіху не мав, зазнав значних втрат і відступив.

У районі Рубіжного за підтримки артилерії намагається закріпитися в західній і північно-західній частинах міста.

На напрямку Первомайськ, Лисичанськ намагається чинити вогневий вплив на наші війська для стримування дій підрозділів Збройних сил України.

Здійснює штурмові дії та вогневі нальоти на більшості напрямків. Основні його зусилля зосереджено на захопленні міста Вугледара та міста-героя Маріуполя.

Приазовський напрямок

Упродовж доби противник активних наступальних дій не проводив, обстрілював позиції наших військ у районі Гуляй-поля, Степногірська та Оріхова з використанням мінометів, ствольної артилерії та РСЗВ. Здійснює перегрупування з метою запобігання прориву наших військ у напрямку Маріуполя.

Південнобузький напрямок

Ворог діє в районі населених пунктів Правдине, Петрівське, Новогригорівка, Новомиколаївка, Червоне, Грейгове, Михайло-Ларине, Інгулка, Христофорівка, Мар'янівка, Новоолександрівка, Партизанське, Снігурівка, Калинівське, Новомосковськ, Біла Криниця. Активних наступальних дій не веде, здійснює перегрупування, розгортання резервів, поповнення боєприпасів.

У напрямку Кривого Рогу ворога зупинено. Він закріплюється в районі населених пунктів Краснівка, Пригір'я, Заградівка, Архангельське, Княжівка, Високопілля, Мала Шестерня, Петрівка, Нововоронцовка й намагається здійснити підготовку до наступальних дій.

На окремих напрямках супротивник здійснював переміщення задля виведення пошкодженої техніки та підрозділів, що не підлягають відновленню.

Подякувати 🎉