Facebook Pixel

Економічна війна світу проти Росії: новини на 14 березня

Росія після нападу на Україну зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 14 березня.

Економіка

Глава МВФ Крісталіна Георгієва вважає за можливе оголошення дефолту за боргами Росії, але не очікує через це глобальної фінансової кризи.

Мінфін РФ затвердив порядок виплат за єврооблігаціями. З огляду на нього купон 16 березня, найімовірніше, виплатять у валюті. І в такий спосіб уникнуть дефолту.

Торги акціями у РФ закрито з 25 лютого. Центробанк оголосив, що вони не проводитимуться до 18 березня.

Опитані журналом Forbes економісти припустили, що перший стрибок безробіття в Росії – з 4,4% до 5,1% – відбудеться у квітні, і до кінця року безробіття може зберігатися на рівні 5,2%. Тобто втратити роботу до кінця року можуть не менш як 600 тис. осіб.

Російські авіакомпанії й далі здійснюють рейси літаками, зареєстрованими на Бермудських островах, попри рішення Управління цивільної авіації Бермуд (BCAA) позбавити їх сертифікатів льотної придатності. BCAA зупинило дію сертифікатів льотної придатності приблизно 750 російських літаків у ніч проти 13 березня. Водночас, згідно з Повітряним кодексом РФ, експлуатація літаків без сертифікатів забороняється.

Путін підписав закон, який дозволяє реєструвати в Росії права на іноземні літаки, що перебувають у лізингу в російських компаній, а також видавати російську ліцензію на польоти замість анульованої іноземної. Фактично йдеться про те, що отримані в лізинг літаки можуть бути конфісковані російською владою. Російські авіакомпанії поки що не повернули іноземним лізингодавцям 460 із 500 літаків.

Косметична компанія Avon зупиняє інвестиції в російський ринок, а також припиняє експорт із російського заводу на інші ринки.

Фармацевтичні компанії Bayer і Pfizer оголосили, що припиняють інвестиції в Росію. Pfizer також припинить випробування ліків у Росії, а Bayer більше не закуповуватиме в Росії та Білорусі рекламу. Весь прибуток від російського підрозділу Pfizer спрямує на допомогу Україні. Однак ці компанії, які є одними з найбільших виробників ліків у світі, не припинили постачання препаратів у Росію, пояснивши це міркуваннями гуманності. Bayer не зупинятиме і продаж у Росії насіннєвого матеріалу для сільського господарства.

Бренд шин Bridgestone зупиняє роботу свого заводу в Ульяновську.

Великий виробник побутової хімії й товарів для гігієни P&G (Procter & Gamble, випускає товари побутової хімії та гігієни під брендами Ariel, Tide, Lenor, Fairy, Pampers, Always, Gillette, Head & Shoulders, Pantene, Blend-a-med тощо) підвищує відпускні ціни в середньому на 43%, а за деякими позиціями – на 65 – 70%. Подорожчання в компанії пояснюють зростанням витрат на логістику та матеріали, а також девальвацією рубля.

Тайванський виробник комп'ютерів ASUS розробить план «евакуації» співробітників і бізнесу з Росії.

Oracle заявила, що припинила всі операції в Росії, відрізала доступ до підтримки, зробила недоступними оновлення й виправлення програмного забезпечення та зупинила всі консультаційні послуги та послуги розширеної підтримки клієнтів. Компанія також зупинила роботу всіх російських партнерів та їхніх дочірніх компаній і зазначила, що її продукти більше не дозволені для експорту, реекспорту або передачі до Росії.

Місце McDonald's у Росії ніхто не посяде, вважає засновник однієї з місцевих мереж фастфуду. Російський бізнес створювався інакше й потребує заходів підтримки з боку держави. «Ми так, як вони, робити не вміємо. Ні технологічно, ні з погляду менеджменту та маркетингу», – пояснив бізнесмен.

Росія зацікавлена в тому, щоб іноземні компанії продовжили роботу в країні, заявив міністр фінансів РФ. Глава Мінекономрозвитку висловив сподівання, що значна частина іноземного бізнесу повернеться в Росію.

Нові санкції

Австралія ввела санкції проти 33 російських бізнесменів і членів їхніх сімей. З-поміж тих, хто потрапив під персональні санкції, – мільярдер Роман Абрамович, голови «Газпрому», «Ростеху», «Транснафти» Олексій Міллер, Сергій Чемезов і Микола Токарєв, голови ВЕБ і банку «Росія» Ігор Шувалов і Дмитро Лебедєв, гендиректор РФПІ Кирило Дмитрієв.

Ізраїль не стане шляхом для обходу санкцій, які Захід увів щодо Росії, запевнив глава МЗС Ізраїлю.

CNN пояснила, чому Італія конфіскувала мегаяхту вартістю 578 млн доларів, що належить російському мільярдеру Андрію Мельниченку. У рішенні Ради ЄС зазначається, що він і 36 інших бізнесменів зустрілися з президентом Путіним після вторгнення в Україну, щоб обговорити потенційні економічні наслідки санкцій ЄС і США. Той факт, що Мельниченка було запрошено на цю зустріч, доводить, що він входить до найближчого оточення Путіна й підтримує його дії та політику. Це також показує, що він є одним із провідних бізнесменів, зайнятих у секторах економіки, що забезпечують суттєве джерело доходу уряду Росії, який відповідає за анексію Криму та дестабілізацію України.

Суспільство

У Росії не очікується дефіциту продуктів у роздрібній торгівлі, запевнили в пресслужбі Мінпромторгу. «Через сплеск продажів запаси за деякими товарами тривалого зберігання дещо скоротилися. Однак зі згасанням попиту резерви за цими товарами буде оперативно заповнено до звичних показників — 30 днів і більше торгівлі», – пояснили в пресслужбі.

Російські провайдери з лютого підвищили ціни на домашній інтернет на 2 — 10%. Антимонопольна служба пообіцяла перевірити обґрунтованість цього кроку.

Британська галерея «Тейт» розірвала зв'язки з російськими мільярдерами Віктором Вексельбергом і Петром Авеном, які входили до її спонсорів, але потрапили під санкції Заходу через війну Росії в Україні.

Державне агентство досліджень та інновацій Великої Британії зупинило виплати грантів вченим у Росії. Зупинено виплати за 50 грантами в сумі кількох десятків мільйонів фунтів стерлінгів.

Якщо якийсь гаджет не працює через введені проти Росії санкції, покупець може повернути його продавцю й отримати назад гроші, заявили в Росспоживнагляді. У відомстві вважають, що фітнес-браслети, смартгодинники, побутові прилади тощо мають працювати впродовж усього строку служби. А припинення роботи програмного забезпечення товару може бути визнано його суттєвим недоліком.

Парафія Руської православної церкви в Амстердамі заявила про розірвання відносин із Московським патріархатом через війну в Україні. Священнослужителі одноголосно заявили, що «під рукою Москви» вони більше не можуть забезпечувати «духовно безпечне середовище» для вірян і попросили Константинопольський патріархат прийняти їх до своєї єпархії.

Подякувати 🎉