Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Економічна війна світу проти Росії: новини на 21 березня

Фото: РИА «Новости»

Фото: РИА «Новости»

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 21 березня.

Економіка

Індекс вартості російських державних облігацій (RGBI) — основний індикатор ринку держборгу Росії — за підсумками аукціону 21 березня оновив мінімум із грудня 2014 року. Падіння цін більшості облігацій федеральної позики (ОФП) становило від 1% до 32%.

Новозеландський виробник молочних продуктів Fonterra оголосив, що закриє свій офіс у Москві. Наприкінці лютого компанія зупинила постачання до Росії. Вона також вийде зі спільного підприємства (СП) із російським партнером.

Японський бренд одягу Uniqlo закрив усі свої магазини в Росії. Компанія оголосила про тимчасовий вихід із російського ринку 10 березня.

Італійська енергетична компанія Enel піде з російського ринку впродовж кількох місяців.

Торгові мережі у РФ зіткнулися зі збоями в постачанні соків і молока через дефіцит пакувальних матеріалів – картону та тетрапаку. Компанії вже розглядають альтернативні варіанти тари аж до бідонів. Раніше кілька великих виробників пакування, включно з Elopak і Stora Enso, зупинили виробництво у РФ.

Забудовники почали шукати в Китаї, Туреччині та Південній Кореї заміну ліфтам зі США та Європи, постачання яких припинилося через санкції. У 2021 році 13% ліфтів, встановлених у Росії, було імпортовано із західних країн.

Рада виробників енергії, яка об'єднує російські генерувальні компанії, підготувала зведення можливих ризиків для енергетики через санкції проти Росії. У переліку 20 загроз, з-поміж яких проблеми із закупівлею обладнання, модернізацією старих теплоелектростанцій і постачанням палива, але основна пов'язана з експлуатацією турбін іноземного виробництва.

Найбільший аеропорт Москви «Шереметьєво» відправив у простій до 7 тис. співробітників (приблизно 40% персоналу) через зниження пасажиропотоку на тлі санкцій проти російської авіагалузі. Аеропорт раніше оголосив про зупинення всіх інвестпроєктів, закрив одну зі ЗПС і термінал.

Закриття магазинів західних брендів може знизити орендний дохід торгових центрів за підсумками року на 30 – 50%. Орендарі, що залишилися, вимагають знижок. А у власників ТЦ через різке зростання відсоткової ставки зросли платежі за кредитами.

«АвтоВАЗ» оголосив простій на кількох підприємствах через брак електронних компонентів.

Магазини електроніки відмовляються від продажу товарів у кредит. Раніше вони розглядали розтермінування як спосіб просування товарів і брали на себе витрати з обслуговування кредитів.

Група LVMH, якій належить бренд Lori Piana, припинила постачання продукції до РФ. Одяг цього бренду любить одягати Путін.

У РФ подано заявки на товарні знаки, які дуже нагадують знаки, що належать IKEA, Instagram, McDonald's і Starbucks.

ideya-tm.jpg

Японська OKYO (Yokohama Rubber) стала останнім іноземним виробником шин, який закрив виробництво в Росії.

Санкції

На країни, які підтримали антиросійські санкції, у 2021 році припадало понад 54% російського товарообігу.

У п'ятому раунді санкцій проти Росії ЄС може запровадити ембарго на постачання нафти.

На сайті Мінфіну США з'явилася інформація про винагороду до $5 млн за інформацію про активи підсанкційних російських олігархів і корупціонерів. Нагороду обіцяно за інформацію про яхти, особняки, літаки та іншу власність російської еліти.

Влада Польщі планує провести конфіскацію російської власності та активів, сказав прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

США публічно не заявлятимуть про те, які наслідки чекають на Китай у разі підтримки РФ по Україні, але Пекін про них знає, заявили в Білому домі.

Суспільство

У низці регіонів Росії можуть скасувати прямі вибори губернаторів. Відмовитися від них запропонували самі губернатори. Основна причина – брак коштів через зміну економічної ситуації після запровадження санкцій проти Росії.

Закордонні видавці книг припиняють контракти в Росії. На цей крок зважилися американське видавництво Berrett Kohler, британські Ebury, Hachette UK і Michael O'Mara. Раніше про зупинення продажу книг і видачі прав на переклад повідомило видавництво Simon & Schuster, яке входить до Paramount. Роботу з російським книжковим ринком припинили найбільший у світі видавець книг англійською мовою концерн Penguin Random House, Macmillan Publishers і міжнародний оптовий продавець книг Gardners.

Російські постачальники рішень із кібербезпеки повідомили про різке зростання попиту на свої послуги після початку «військової спецоперації» в Україні. Наплив клієнтів пов'язаний із масовими хакерськими атаками російських компаній і відходом іноземних вендорів із ринку.

Телеканал Eurosport припиняє роботу в Росії. Останній день роботи телеканалу – 15 квітня. Усіх працівників каналу звільняють.

Аукціонні будинки Christie's, Sotheby's і Phillips стануть учасниками міжнародного розслідування щодо активів російських мільярдерів, які потрапили під санкції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини