Володимир Путін зараз переживає найсерйознішу кризу за чверть століття свого президентства, і це може закінчитися ядерною атакою по Україні.
Водночас у разі будь-якого навмисного ядерного інциденту НАТО має напряму втрутитися у війну в Україні та допомогти Києву повернути всі свої території швидко, пише колишній посол НАТО у США Іво Даалдер у статті для Politico.
Як слабкість Путіна стала очевидною всім
Слабкість Путіна стала очевидною всім — і всередині рф, і усьому світові: ніхто з російських силовиків не став на заваді маршу ПВК «Вагнер» до Москви, а з тими, хто це зробив, швидко розібралися.
Жителі Ростова-на-Дону зустріли терористів оплесками та розкритими обіймами. І лише президент Білорусі Олександр Лукашенко (нібито) зміг переконати Євгена Пригожина відступити.
«Влада залежить від сприйняття не менше, ніж від реальних можливостей. І зараз склалося враження, що російський президент більше не контролює свою країну», — підкреслює колишній посол.
Безпосереднім наслідком цих подій є те, що і Путін, і його оточення зараз сильно стурбовані власною владою та становищем.
Особливо це стосується військового керівництва на чолі з міністром оборони Сергієм Шойгу та начальником Генштабу Валерієм Герасимовим. Незалежно від того, залишаться вони чи підуть, ані міністр оборони, ані начальник Генштабу ніколи більше не зможуть почуватися в безпеці.
Як Путін може відреагувати на приниження
Тим часом літній контрнаступ України набирає обертів: дев'ять оснащених Заходом бригад просуваються трьома різними напрямками на сході та півдні. І хоча росія також наростила сили перед контрнаступом Києва, демарш Пригожина не міг не мати деморалізуючого ефекту в окопах окупантів.
«Ніхто не знає, що Путін робитиме далі — і навіть як довго він залишатиметься при владі. Критика його війни та російської армії зараз дуже відверта. Один із способів для Путіна спробувати повернути собі ініціативу — нове загострення війни в Україні», — вважає Даалдер.
Вже є занепокоєння щодо того, що російські війська готуються підірвати Запорізьку АЕС. Путін також може піти на відчайдушний крок — застосування ядерної зброї.

Що має зробити НАТО у відповідь на підрив ЗАЕС
Уникнення такої ескалації — будь то бомбардування АЕС чи детонація ядерної зброї — має бути абсолютним пріоритетом, підкреслює автор статті.
Коли восени минулого року з’явилися чутки про ядерну ескалацію, радник США з національної безпеки Джейк Салліван публічно обіцяв, що росія зазнає «катастрофічних наслідків».
«У разі будь-якого навмисного ядерного інциденту США та ключовим союзникам по НАТО потрібно безпосередньо втрутитися та довести війну до швидкого та повного кінця, допомігши Україні відновити контроль над усією її територією», — підкреслює Даалдер.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито