Facebook Pixel

Мабутнє Ізраїлю в Газі, ХАМАС та як змінився Близький Схід: головне з інтерв’ю Ігоря Семиволоса

Головне з інтерв’ю Ігоря Семиволоса про Ізраїль і ХАМАС

Головне з інтерв’ю Ігоря Семиволоса про Ізраїль і ХАМАС

Ізраїль і ХАМАС воюють вже два місяці, після нападу терористів 7 жовтня. 3 грудня Ізраїль оголосив про початок повномасштабної операції в Газі. До цього ізраїльська армія ЦАХАЛ наступала лише на північ сектору.

The Page поспілкувався з Ігорем Семиволосом, директором Центру Близькосхідних Досліджень, аби з’ясувати, чи реально знищити ХАМАС, які плани в євреїв на Газу, як змінився Близький Схід та багато іншого – подаємо головне з інтерв'ю.

Чому ХАМАС має підтримку в Газі та чи можливо його знищити

Головна перевага ХАМАС у тому, що він використовує гасла опору ізраїльській окупації, це знаходить серйозну підтримку в серцях палестинців.

Тому що розчарування палестинського суспільства за всі ці роки, які минули після підписання угод в Осло, ті надії, які були тоді, що ось незабаром конфлікт закінчиться, будуть створені дві держави, були нівельовані. Через це стається можлива радикалізація населення.

Його можна знищити лише через утворення палестинської держави, проведення реформ, подолання несправедливості. Тому що будь-яка національно-визвольна боротьба пов’язана з партизанським рухом і тероризмом.

Чому ХАМАС міг бути вигідним для політики чинної влади Ізраїлю

На думку експерта, владі Нетаньягу було вкрай вигідно мати одразу двох представників палестинців, адже саме цей уряд не захотів продовжувати Угоди в Осло, які створили Палестинську автономію.

Тому Нетаньягу розглядає Палестину як ворога, а світовій спільноті буде важко змусити його сісти за стіл переговорів із терористами або представниками палестинців, адже наразі їх двоє – ХАМАС у Газі та ФАТХ на Західному березі, тобто одного суб'єкта Палестини, з яким можна вести перемовини, просто немає.

Як змінився Баланс сил на Близькому Сході після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня

Візит путіна до Саудівської Аравії точно продемонстрував, що американці вже не повністю контролюють ситуацію в Перській затоці, там знову натяк на зміну сил.

В арабів дуже сильний ресентимент до Заходу і США включно, попри активну взаємоспівпрацю. Тому це спроба збільшити свою суб'єктність, впливати активно на світову політику. Саме через цю недовіру, а часом і ненависть до Заходу, як в Ірану, в арабських країнах є проти кого будувати відносини з росією та Китаєм включно.

До того ж, присутність Штатів у регіоні поступово зменшується з початку 2000-них, тому країни Близького Сходу почали активно шукати нових союзників. Ба більше, 7 жовтня майже поховало можливість визнання Саудівською Аравією Ізраїлю, чого так хотіли США, на певний час.

Повне інтерв'ю з Ігорем Семиволосом дивіться на Юутбі The Page (відео)

Ізраїль не змінив своє ставлення до росії, попри підтримку ХАМАС Кремлем

Декілька політиків, зокрема ті, які належать до правлячої партії, робили заяви. Але в приципі нічого не змінилося зі ставленням до росії, тому що ізраїльтяни як набирали води в рота, коли мова йшла про реакцію на заяви росії, так і набирають.

Тобто ізраїльтяни дуже рідко офіційно реагують на російський демарш. І якщо навіть реагують, то, знаєте, як в кращих українських традиціях – «між крапельками». До того ж, тепер у них самих війна, тому є ще один привід не допомогати Україні.

Чим та як може закінчитись війна в Газі

Риторика Ізраїлю виглядає, як війна до останнього хамасівця. Для цього навіть готові затопити всі тунелі ХАМАС під Газою, але чітких цілей війни, окрім знищення кожного террориста ХАМАС поки немає.

Праві політичні сили в Ізраїлі, які зараз при владі, хочуть денонсувати угоди в Осло, денонсувати взагалі ідею Two State Solution («Дві країни для двох народів»), хочуть захопити Західний берег і в принципі побудувати стільки поселень, скільки зможуть, загнати арабів в гетто і в принципі контролювати їх фізично і економічно і поступово видавлювати їх.

Але прагматично ізраїльтяни самі не знають, що робитимуть у Газі. Якщо вони побачать, що можуть взяти під контроль Газу, або, скажімо, розділити її на дві частини і північ повністю контролювати, то вони це зроблять.

Чому ця війна не за виживання для Ізраїлю та чи знав Нетаньягу про напад (відео)

Чому ліві інтелектуали займають пропалестинську позицію на Заході

Палестинське питання – це питання про велику несправедливість, яка була заподіяна звичайним людям, які жили на цій землі і опинилися у вигнанні. Для лівих лібералів важливі речі закладені Французькою революцією: свобода, рівність, братерство.

Якщо палестинці не мають своєї держави для існування, то міжнародне право — це просто іграшка в руках сильних світу цього. Тобто є одне право для постійних членів Ради безпеки ООН: вони можуть захоплювати, вбивати, робити все, що заманеться, і відповідно до свого права заблокувати будь-яку резолюцію, яка засуджує ці дії.

І є інші країни, інші народи, які з тих чи інших причин не отримали цього права і які залежні від сильних світу цього. От ця несправедливість штовхає частину людей до пошуку відповіді, чому так відбувається.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉