Facebook Pixel

В Україні набув чинності зоозахисний закон: що він передбачає

В Україні набув чинності закон (№ 2351), який підсилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Документ передбачає збільшення штрафів за вигул собак без повідців і намордників та нормує довжину повідця тварини на прив’язі – не менш як 20 метрів, для сторожових собак – не менш як 10 метрів. Зазначається, що ця норма стосується лише порід собак, яких віднесено до категорії небезпечних. Неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини в громадському місці кваліфікуватиметься як адміністративне правопорушення.

Також забороняється:

  • дресувати тварин у жорстокий спосіб;
  • залишати тварину без можливості укриття в приміщенні або закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини, а також за температури повітря вище за +20°C і нижче за +5°C;
  • залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо.

Закон також забороняє роботу пересувних звіринців, зоопарків і виставок. Стежити за дотриманням цієї норми мають місцеві ради. Крім того, більше не можна надавати фотопослуги з дикими тваринами, жебракувати з тваринами й дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії.

Документом також забороняється жорстоке поводження з тваринами: вбивство, замуровування в підвальних приміщеннях, убивство тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин і регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами та за допомогою евтаназії. Дозволяються лише біостерилізація та влаштування до притулку.

Посилення відповідальності

Порушення правил вигулу собак передбачає штраф від 170 до 340 грн. Якщо таке порушення здійснюється повторно впродовж року, то штраф збільшується до 340 — 510 грн. Водночас якщо тварина заподіє шкоду здоров'ю людини або майну, то особі загрожує штраф від 1700 до 3400 грн із конфіскацією тварини.

За жорстоке поводження з тваринами людину можна притягти до адміністративної відповідальності з 14 років, а з 16 років — до кримінальної. Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть прав на утримування тварин на п'ять років.

Крім того, за пропаганду жорстокого поводження з тваринами може загрожувати обмеження волі від 1 до 3 років або позбавлення волі від 2 до 3 років із конфіскацією тварини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉