Facebook Pixel

«Росатом» – гігантська російська дежкорпорація, яка досі працює в Європі. Чому?

Західні санкції майже не торкнулись однієї з найбільших російських держкорпорацій «Росатом», який охоплює всі сегменти ринку ядерної енергетики світу, заробляє десятки мільярдів доларів та задовольняє потреби російського ВПК у матеріалах і технологіях. Він продовжує будувати атомні електростанції в Угорщині, Китаї, Туреччині та забезпечує росії контроль над понад третиною конверсії урану у світі. Чому ж Захід досі не наклав санкції на на цього гіганта, розповідає в аналітичній статті «Ділова столиця».

Видання розповідає, що попри очевидну та безпосередню причетність «Росатому» до терористичного захоплення Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), заклики з Києва і деяких інших європейських столиць виправити це по суті залишаються непочутими в Брюсселі, Вашингтоні та Відні, де знаходиться штаб-квартира МАГАТЕ. Корпорація «Росатом» відзвітувала, що у 2022 році отримала дохід від продажів у сумі 1,7 трлн руб. (порівняно з 1,5 трлн руб. роком раніше), зокрема збільшила зарубіжну виручку на 20% — до $11 млрд. Серед іншого корпорація будує нові атомні потужності, а її паливна структура «ТВЕЛ» зберегла переважну більшість замовників і навіть уклала 12 нових контрактів на постачання уранової продукції до семи країн.

Більше того, проникнення «Росатома» в глобальні енергетичні ланцюги політично узалежнює від росії цілі країни та міжнародні організації (передусім МАГАТЕ). Ще гірше те, що частина з понад 300 підприємств, які входять до корпорації, співпрацють з військово-промисловим комплексом рф.

«Ділова столиця» розглянула, як працює атомна імперія ворога та з якого боку реально почати її демонтаж.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉