Золотовалютні резерви за місяць втратили $35 мільйонів

Міжнародні резерви України в жовтні за попередніми даними скоротилися на 0,2% або на $34,9 млн — до $21,4 млрд. Про це повідомили в пресслужбі Нацбанку.

У повідомленні сказано, що істотні обсяги виплат за держборгом компенсували зовнішні надходження, валютні інтервенції Нацбанку, а також операції з управління міжнародними резервами.

Що вплинуло на динаміку резервів минулого місяця?

  • У жовтні уряд сплатив обслуговування і погашення держборгу і гарантованого державою боргу в іноземній валюті $632,3 млн. З них $475,5 млн направили на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої держпозики, $78 млн — на єврооблігації, а решту — на інші зобов'язання перед іноземними кредиторами і міжнародними фінорганізаціями.
  • Допомогла поповнити резерви Нацбанку на $194 млн. надлишкова пропозиція валюти, яку сформували українські імпортери та іноземні портфельні інвестори.
  • На розмір міжнародних резервів вплинуло також збільшення вартості фінансових інструментів. Вони зросли на $115 млн.

У Нацбанку додали, що цей обсяг міжнародних резервів дозволить покрити 3,4 місяці імпорту. А цього достатньо для того, щоб Україна виконала свої зобов'язання, а уряд і НБУ — поточні операції.


У вересні міжнародні валютні резерви скоротились на $577,4 млн — до $21,4 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Судноверфі миколаївського заводу «Океан» пиляють на металобрухт — депутат Скороход

У Миколаєві повним ходом йде демонтаж арештованого майна стратегічно важливого суднобудівного заводу «Океан» шляхом розпилу на металобрухт.

Кожна десята компанія Польщі запланувала взяти у найм українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.