Культуру приготування і споживання «Засипаної капусти» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури на інформаційної політики України.
«Культура споживання засипаної капусти — це не тільки спосіб харчування, це спосіб життя. Страву готували і на весілля, і на похорон, і в будні, і на свята», — йдеться у повідомленні.
За переказами, великим поціновувачем «Засипаної капусти» був Іван Франко. Віддавали їй належне також і гетьман Іван Виговський, митрополит Андрій Шептицький, письменники Іван Нечуй-Левицький та Михайло Коцюбинський, колекціонерка Ольга Бачинська. До вподоби засипана капуста була й Соломії Крушельницькій.
Засипана капуста (відео):
Рецепт засипаної капусти
Інгредієнти:
- Квашена капуста — 1 кг
- Пшоно — 200 г
- Борошно — 2-3 ст. л. (без гірки)
- Вода — 1,6 л.
- Цибуля — 1 шт.
- Сметана — 200 г
- Яйце — 1 шт.
- Грудинка — 500 г
- Сіль за смаком
Покрокове приготування страви
- Якщо капуста дуже кисла, промити й замочити на ніч у воді.
- Капусту в каструлі залийте холодною водою. Варіть під кришкою до повної готовності. Це приблизно 1,5 години.
- Підготуйте пшоно, промийте його декілька разів у холодній воді, допоки вона не стане прозорою. Потім залийте на 5 хвилин окропом, щоб страва не гірчила.
- Коли капуста практично готова, насипте на неї пшоно. Не перемішуйте! Варіть до готовності пшона. Це приблизно 25 хвилин.
- Посмажте шкварки зі шматка підчеревини. У цій же пательні посмажте дрібно нарізану цибулю.
- Покладіть у капусту з пшоном засмажену цибулю, перемішайте і накрийте кришкою на 2 хвилини.
- Збийте до однорідності яйце та влийте в миску з борошном, додайте 0,5 ч. л. солі. Розмішайте, додайте 100 мл води, ще раз перемішайте і додайте ще 200 г сметани.
- Влийте заливку в страву, старанно перемішайте. Проваріть на маленькому вогні 5 хвилин. Посипте страву шкварками.