Запаси газу: Україна зібралася заробити на продажах до Європи

Не виключено, що Україна почне власний експорт газу в країни ЄС. Фото: Facebook/utg.ua

Не виключено, що Україна почне власний експорт газу в країни ЄС. Фото: Facebook/utg.ua

На початку жовтня 2020 року обсяги газу в українських газосховищах досягли 28 млрд куб. м. Це найбільший рівень навантаження на підземні газосховища за останні десять років, повідомляє пресслужба «Укртрансгазу».

За словами в.о. гендиректора компанії Сергія Переломи, «УТГ» зробила все, щоб опалювальний сезон пройшов без кризи. Не виключено, що Україна почне власний експорт газу до країн ЄС.

«Не виключаємо, що в разі сприятливої ситуації на європейському ринку Україна розпочне свій експорт газу в країни ЄС. У вітчизняних ПСГ сьогодні достатньо запасів, щоби не тільки забезпечити теплом українців, а й мати додатковий дохід від реалізації газу за кордоном», – повідомив він.

Telegram Logo

Станом на початок жовтня 2020 року запаси природного газу в підземних сховищах складають 28 млрд куб. м. Це на 37% перевищує показники минулого року. З цієї кількості 9,7 млрд куб. м зберігають іноземні трейдери в режимі «митний склад», а 1,3 млрд куб. м – компанії-резиденти.

Контекст. У вересні 2020 року Україна скоротила імпорт природного газу з Європи проти серпня на 33% — до 2,2 млрд куб. м. Однак цей показник є найвищим вересневим значенням за останні 5 років. Імпорт скоротився через ремонт точки з'єднання «Будінце» на українсько-словацькому кордоні з 1 до 21 вересня, тому поставки через «Будінце» не здійснювалися.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини