Верховна Рада планує конвертувати викрадення автомобіля з адміністративного правопорушення у кримінальне.
274 депутати в першому читанні прийняли за основу законопроєкт №3301 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом». У ч. 2, 3 ст. 289 КК України «Незаконне заволодіння транспортним засобом» цей законопроєкт змінює формулювання «якщо вони завдали значних/великих матеріальних збитків» на «якщо вони вчинені у значних/великих розмірах».
На думку авторів законопроєкту, зростанню кількості угонів сприяють саме нормативні «дірки» згаданої статті та її диспозицій, що переважно дозволяють уникнути реальної відповідальності. Адже якщо викрадений автомобіль було знайдено неушкодженим, то адвокати, наполягаючи на відсутності кваліфікуючої ознаки «заподіяння значної або великої шкоди», найчастіше доводили справу до штрафів. Мовляв, їхні підзахисні не мали злого умислу та «викрали авто заради забави та збиралися повернути його на місце». А нова редакція дозволить залучати викрадачів до реальної відповідальності вже за одним фактом викрадення — кваліфікуючою ознакою стає не заподіяна шкода, а ціна викраденого транспортного засобу. Під «значним збитком» розуміється сума 100-250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (105,1-262,7 тис. грн), під «великим» – від 250 «мінімумів» (від 262,7 тис. грн).
Тож диференціюється і покарання. У першому випадку злочинцям загрожує штраф 1000-1200 «мінімумів» (17-20,4 тис. грн) або обмеження/позбавлення волі на 3-5 років. У другому – 7-12 років ув'язнення з конфіскацією майна або без неї.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також