Facebook Pixel

ЄС продовжив санкції проти Росії за застосування хімічної зброї ще на рік

Євросоюз продовжив персональні санкції проти громадян РФ. Фото: Unsplash

Євросоюз продовжив персональні санкції проти громадян РФ. Фото: Unsplash

Рада Євросоюзу продовжила на рік санкції проти Росії за застосування хімічної зброї. Обмеження діятимуть до 16 жовтня 2022 року. Про це повідомляється в пресрелізі ради.

У санкційному списку 15 осіб, зокрема 10 росіян, і дві організації. Серед них чиновники міноборони, адміністрації президента РФ, директор ФСБ Олександр Бортніков, звинувачені в замаху на Скрипалів Анатолій Чепіга (Руслан Боширов) і Олександр Мишкін (Олександр Петров) та інші.

Крім них, до санкційного списку потрапили п'ятеро громадян Сирії та дві організації — російський Державний науково-дослідний інститут органічної хімії й технології, а також сирійський Науково-дослідний центр (SSRC).

Telegram Logo

Обмежувальні заходи полягають у забороні на поїздки до ЄС і заморожуванні активів для фізичних осіб і юридичних осіб. Крім того, громадянам ЄС заборонено надавати кошти перерахованим особам.

Контекст. Санкції були введені у 2018 році після отруєння Сергія і Юлії Скрипаль в Солсбері для осіб і організацій, безпосередньо відповідальних за розробку й застосування хімічної зброї, а також тих, хто надає фінансову, технічну або матеріальну підтримку.

Скрипалів отруїли розробленою в СРСР речовиною «Новачок». Відтоді санкції вже двічі продовжували.

Коментарі

Всі новини