Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Європейський центробанк знизить ставки через коронавірус

Європейський центральний банк (ЄЦБ) знизить ставки у четвер, 12 березня, та може скорегувати програми надання банкам дешевих кредитів. За словами голови Європейського центробанку Крістін Лагард, якщо країни терміново не відреагують на розповсюдження коронавірусу, то Європа може зіштовхнутися з економічним шоком, подібним до кризи 2008 року.

Однак вона зазначила, що в разі своєчасної реакції економічний шок матиме тимчасовий характер, передає агентство Bloomberg.

Лагард запевнила, що Європейський центробанк вивчає всі доступні інструменти, які дозволять йому надати дешеве фінансування банкам та забезпечити потік кредитів та ліквідності. Однак це працюватиме лише в тому разі, якщо країни підтримають рішення ЄБЦ та спонукатимуть банки до кредитування компаній, на які вплинуло розповсюдження коронавірусу.

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте закликав центробанк вжити заходів, аби зупинити можливу рецесію економіки через епідемію. Лагард зі свого боку зауважила, що проблеми, які зараз має Італія, швидше за все, будуть і в інших країнах Європи, тому країни повинні підтримати ініціативи ЄБЦ.

Контекст. Уряд Італії збільшить витрати на масову «шокову терапію», аби компенсувати економічні наслідки спалаху COVID-19, заявив прем'єр-міністр країни Джузеппе Конте. Реформи торкнуться багатьох сфер життя країни.

Італія займає перше місце в світі за летальністю від коронавірусу – смертність від нього в країні становить 5%, водночас середньосвітова — 3,5%. До ранку 9 березня померли 366 осіб із 7375, що заразилися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉