Facebook Pixel
IT

ЄС введе «кіберсанкції» проти Китаю та Росії — Bloomberg

Фото: unsplash

Фото: unsplash

В Європейському Союзі хочуть запровадити санкції проти Китаю та Росії через хакерські атаки. У рамках обмежувальних заходів вперше можуть ввести заборону на поїздки й заморозити активи.

Як повідомили агентству Bloomberg п'ять незалежних дипломатів, питання санкцій проти цих країн почнуть обговорювати вже цього тижня, а завершать приблизно через два місяці.

Крім того, санкції допоможуть «заспокоїти» США щодо ситуації, коли Євросоюз (ЄС) відмовився забороняти китайській компанії Huawei Technologies брати участь у будівництві телекомунікаційних мереж 5G. ЄС ухвалив таке рішення всупереч вимогам Сполучених Штатів і незважаючи на звинувачення Huawei у шпигунстві.

Telegram Logo

Аби затвердити рішення про санкції, 27 країн-членів Євросоюзу повинні одноголосно за це проголосувати. Однак, як зазначає видання, більшість країн ЄС боїться ставити під загрозу відносини з Китаєм, адже він є їхнім другим за величиною торговим партнером і найбільшим іноземним інвестором. Інші ж країни хочуть нормалізувати відносини з Росією і покладаються на неї щодо поставок енергоносіїв.

Контекст. Наприкінці січня 2020 року прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон дозволив Huawei брати участь у будівництві інфраструктури 5G в країні, проігнорувавши застереження президента США Дональда Трампа. А на початку лютого уряд Сполучених Штатів і Федеральне бюро розслідувань звинуватили Huawei та фінансового директора компанії Мена Ваньчжоу в тому, що вони вкрали об'єкти комерційної таємниці.

Що стосується російських хакерів, то однією з найрезонансніших справ за останній час стало те, що вони піддали атаці кілька українських компаній, які пов'язані з Burisma, і комп'ютери «Кварталу 95» – імовірно, з метою отримання доступу до листування екскерівника компанії, а нині голови Служби безпеки України Івана Баканова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини