Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄС у 2024 році випустить євро з повністю новим дизайном

ЄС уперше за 20 років оновить дизайн євро. Фото: Ibrahim Boran / Unsplash

ЄС уперше за 20 років оновить дизайн євро. Фото: Ibrahim Boran / Unsplash

Європейський центральний банк обере новий дизайн банкнот євро до 2024 року. Про це повідомляє euronews.

Quote«Після 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх приємнішими для європейців різного віку та походження», — заявила президентка ЄЦБ Крістін Лагард.

Наразі тема банкнот — вік і стиль: на них представлені вікна, дверні отвори та мости. Франкфуртський банк створить фокус-групи, щоб зібрати думки людей з усієї єврозони щодо можливих тем для майбутніх банкнот.

Консультативна група, до якої увійшли по одному експерту з історії, природничих і соціальних наук, візуальному мистецтву й технологіям від кожної країни єврозони, подасть короткий список нових тем. Потім банк звернеться до громадськості з проханням висловити свою думку щодо тем, внесених до остаточного списку. Перед тим, як знову проконсультуватися з громадськістю, проведуть конкурс на найкращий дизайн. Остаточне рішення ухвалить керівництво ЄЦБ.

Quote«Ми хочемо розробити банкноти євро, з якими європейські громадяни зможуть ідентифікувати себе та які з гордістю зможуть використовувати як свої гроші», – заявив член виконкому ЄЦБ Фабіо Панетта.

Контекст. Валюта єврозони була вперше введена в 1999 році, а монети та банкноти були запущені в 2002 році. Це перший повний редизайн банкнот євро за два десятиліття, які раніше оновлювалися лише для захисту від підробки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини