Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Керівництво ЄЦБ заявило, що здатне повернути інфляцію

Головний економіст Європейського центрального банку (ЄЦБ) Філіп Лейн переконаний, що зростання витрат на робочу силу відродить інфляцію в єврозоні, що сприятиме руху ЄЦБ до своєї мети, передає Bloomberg.

«Рівень цін, який, скоріше за все, залежатиме від тиску на зарплатню, наближається до мети, — сказав він. – Не може бути постійного розриву між вартістю робочої сили та цінами».

Його коментарі підкреслюють рішучість ЄЦБ продовжувати закачувати гроші у фінансову систему через від’ємні процентні ставки, покупку облігацій та наддешеві кредити банкам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Лейн був ключовим союзником поляризаційного рішення, ухваленого у вересні, коли очільником ЄЦБ був Маріо Драгі, посилити монетарний стимул ще одним зниженням ставок і відновленням кількісного пом’якшення. Тепер, за нового президента Крістін Лагард, ЄЦБ приступає до стратегічного перегляду, який зосередиться на виявленні причин попередньої невдачі.

Центральний банк пообіцяв продовжувати кількісне пом’якшення та тримати процентні ставки на нинішньому або більш низькому рівні, поки загальна інфляція, як і базовий тиск, не покажуть, що мета є близькою. Економісти, опитані Bloomberg, говорять, що скупка облігацій триватиме як мінімум до кінця наступного року, а ставки не зростатимуть до 2022 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Врешті-решт, я розділяю думку тих, хто вважає, що найважливішим фактором, який впливає на очікування, є фактична інфляція, — сказав Лейн. – Якщо ми не підвищимо фактичну інфляцію, ми можемо говорити стільки, скільки завгодно, але за відсутності доказів того, що інфляція зростає, багато людей ігноруватиме центральний банк».

Контекст. Економіка Єврозони сповільнилася до мінімуму з 2013 року. ВВП валютного блоку Європейського Союзу в IV кварталі 2019 року зріс на 0,1% у порівнянні з ростом на 0,3% в попередньому кварталі. У річному вираженні зростання ВВП єврозони сповільнилося з 1,2% до 1%.

Коментарі

Всі новини