ЄС готує 15-й пакет санкцій проти «тіньового флоту» рф: коли ухвалять
Євросоюз готує новий, 15-й пакет санкцій, що спрямують проти «тіньового флоту» танкерів росії, які вона використовує для експорту своєї нафти в обхід чинних обмежень. Нові санкції можуть схвалити ще до кінця 2024 року. Про це пише Bloomberg.
Що відомо про нові нафтові санкції ЄС проти росії
Євросоюз планує ухвалити новий пакет санкцій проти «тіньового флоту» нафтових танкерів росії, що, зокрема, включатиме штрафи проти осіб, залучених до торгівлі з рф. Держави-члени все ще обговорюють деталі обмежень – всі 27 країн-членів мають схвалити їх одноголосно.
Водночас останнім часом ЄС стає дедалі складніше ухвалити нові обмеження проти рф, оскільки їх блокує Угорщина, яка веде послідовну прокремлівську політику.
Окрім цього, ЄС також працює над більшим пакетом санкцій, який блок сподівається ухвалити на початку 2025-го. Тоді головування в блоці нарешті перейде від Угорщини до Польщі. Пакет може включати подальші торговельні обмеження, а також підвищення мит на імпорт сільськогосподарських товарів з росії. Попередньо, цей пакет можуть ухвалити до символічної дати 24 лютого – третьої річниці початку повномасштабної війни.
Що відомо про санкції Заходу проти рф
США, Велика Британія та ЄС уже вводили численні раунди санкцій проти рф, включаючи обмеження для десятків танкерів, а також суден і служб, що використовуються для транспортування російської сирої нафти.
Окрім цього, Захід ввів заборону для компаній G7 та ЄС на купівлю нафти рф, вартість якої перевищує $60 за баррель. Союзники України також запровадили санкції проти кількох компаній у третіх країнах, які допомагають росії транспортувати її нафту, оскільки вони намагаються скоротити доходи москви від її найприбутковішого потоку доходів.
Водночас росія намагається знайти нові способи, щоб обійти нафтові обмеження, включаючи «тіньовий» флот, а також налагодити перефасування у третіх країнах, щоб продовжувати експорт до ЄС.
Нагадаємо, управління ЄС по боротьбі з шахрайством, OLAF, почало розслідування, як країни блоку імпортують підсанкційну російську нафту через Туреччину, де її перефасовують під іншої маркою.