Facebook Pixel

«Єдинороги» в світі з'являються зі швидкістю 1,5 компанії в день

Китайська ByteDance — зараз найдорожчий з «єдинорогів». Фото: The Edge Markets

Китайська ByteDance — зараз найдорожчий з «єдинорогів». Фото: The Edge Markets

З квітня по червень в світі з'явилося 136 «єдинорогів», тобто стартапів із оцінкою понад $1 млрд. Це стало новим рекордом і більше, ніж за весь минулий рік. Настільки швидке зростання пояснюють тим, що венчурні інвестори збільшили вкладення в нові компанії після кількох вдалих лістингів у США, повідомила газета Financial Times (FT) з посиланням на дані аналітичного сервісу CB Insights.

Більшість нових «єдинорогів» були засновані в США. В Азії з'явилося 33 компанії з оцінкою вище $1 млрд порівняно з 29 за весь 2020 рік.

Інвестори звикли платити високу ціну за акції молодих компаній, пише FT. Цього року стартапи можуть побити річний рекорд із залучення коштів, який був встановлений торік, коли пандемія COVID-19 сприяла зростанню інвестиції в технологічні компанії.

Telegram Logo

Суми інвестицій зросли за рахунок масштабних раундів фінансування деяких із найбільших «єдинорогів». Раунди інвестицій обсягом понад $100 млн склали майже 60% від загального капіталу, залученого в першій половині 2021 року. Водночас такі раунди склали лише 5% від загальної кількості угод із залучення капіталу.

«Коли компанія виглядає перспективною, в неї інвестують багато грошей», — сказав генеральний директор CB Insights Ананд Санвал. Зараз на ринку просто багато грошей і мало перспективних можливостей для інвестицій, зазначив він.

За підрахунками CB Insights, за останній квартал найбільше інвестицій в стартапи зробила американська інвесткомпанія Tiger Global Management. Вона уклала 81 угоду. Це у вісім разів більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Оцінки вартості стартапів виявилися завищеними через вплив таких компаній, як Tiger Global Management, а також вдалих дебютів на біржах технологічних компаній.

Цьогоріч стартапи можуть залучити вдвічі більше коштів, ніж торік, повідомив FT.

Станом на червень 2021 року в світі налічується не менше 700 «єдинорогів», підрахували в CB Insights. Найдорожчий з них — китайська компанія ByteDance, яка розробляє технологічні рішення на основі штучного інтелекту. Її оцінка становить близько $140 млрд. Їй належать такі сервіси, як TikTok, Vigo, Toutiao, TopBuzz тощо.

На другому місці в рейтингу «єдинорогів» — платіжна система Stripe з оцінкою $95 млрд, на третьому — космічна компанія SpaceX, вартістю $74 млрд. Вартість розробника програми для соціальних заходів IRL, за даними CB Insights, зараз становить $1,17 млрд, а фінтеху Pipe — $2 млрд.

Додатково. Україна в 2020 році втратила п'ять пунктів у списку кращих країн для початку свого стартапу і опустилася з 29-го на 34-е місце в щорічному рейтингу Global Startup Ecosystem 2021, який веде StartupBlink.

Власний стартап — це тривалий, важкий і трудомісткий процес. Одна з основних цілей у ході його реалізації — знайти джерело фінансування. The Page розповідало про те, як правильно підшукати інвестора, готового вкластися в стартап, і куди варто звернутися за інвестиціями.

Коментарі

Всі новини