Facebook Pixel

Україна втратила п'ять позицій у рейтингу країн для відкриття стартапу

Автор

Україна у 2020 році втратила п'ять пунктів у списку кращих країн для початку свого стартапу й опустилася з 29-го на 34-те місце в щорічному рейтингу Global Startup Ecosystem 2021 від StartupBlink.

Цього року до світового рейтингу тисячі кращих міст для стартапу увійшли й шість українських: Київ, Львів, Харків, Одеса, Тернопіль, Дніпро.

Українські міста, що увійшли до рейтингу Global Startup Ecosystem 2021. Фото: StartupBlink

Українські міста, що увійшли до рейтингу Global Startup Ecosystem 2021. Фото: StartupBlink

У рейтингу міст України Київ усе ще перший. Але у світовому рейтингу українська столиця втратила одразу 16 пунктів, розмістившись у топ-50 лідерів на 48-му місці. У Києві найкраще займатися розробленням ПЗ і опрацюванням даних, а також маркетингом і продажами.

Рекордсменом зі злету став Львів, який відіграв 99 позицій і посів 255-те місце в рейтингу. Натомість інші міста продемонстрували втрату позицій: Одеса опустилася з 356-го на 394-те місце (-38 позицій), Харків — із 431-го на 513-те (-72), Тернопіль — із 724 на 787-ме (-63), Дніпро — з 803-го на 883-тє (-80).

Основною причиною успіху України на ринку стартапів укладачі рейтингу назвали таланти розробників, на яких є великий попит у безлічі іноземних компаній віддалено або в місцевих R&D-центрах. Такі люди часто наважуються створити власний стартап навіть попри те, що стандарти життя в країні є низькими, проте зарплати айтівців на цьому тлі є дуже високими, пояснили в StartupBlink.

Контекст. Власний стартап — це тривалий, важкий і трудомісткий процес. Одна з основних цілей під час його реалізації — знайти джерело фінансування. The Page розповідало про те, як правильно шукати інвестора, який готовий вкластися в стартап, і куди варто звернутися за інвестиціями.

Подякувати 🎉