Петрашко розповів, які галузі економіки України охопить «промисловий безвіз» з ЄС

Досягнення «промислового безвізу» відбувається в трьох секторах промислової продукції, а після ця практика буде масштабувати на всі галузі промисловості.

«Зараз комплексний процес укладання «Промислового безвізу» відбувається за трьома секторами промислової продукції, а саме — низьковольтне електрообладнання, електромагнітна сумісність обладнання і машини. Але відразу після успішного визнання від ЄС щодо перших трьох секторів, успішна практика буде поширена на всі інші види промисловості», — заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

У переговорному процесі з «промислового безвізу» задіяно близько десятка органів центральної виконавчої влади, які координуються Мінекономіки.

Telegram Logo

«Це органи метрології, акредитації, Держпродспоживслужби з ринковим наглядом, Міністерства навколишнього середовища з екологічних питань, Міненергетики. Уже проведено 15 попередніх оцінних комісій. Наше завдання — щоб оцінна місія поїхала з розумінням, що наша система правильно врегульована, що є обладнання і можливість оцінки, що наші органи відповідають системі оцінки ЄС», — поінформував Петрашко.

Зараз промислова продукція з України для реалізації на ринку ЄС потребує повторної сертифікації. «Промисловий безвіз» спростить цю задачу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Українські виробники й експортери зможуть маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (РЄ) і вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації.

Контекст. Наприкінці жовтня 2020-го розпочала роботу попередня оцінна місія ЄС щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (Угода АСАА, «промисловий безвіз»).

Угода про асоціацію України та ЄС передбачає можливість укладення угоди про «промисловий безвіз». В уряді заявляли, що потенційно ACAA може охопити приблизно п'яту частину українського експорту в ЄС. Насамперед, це торкнеться продукції машинобудування.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини